Реклама

Графенові нанокоробки - ефективний спосіб зберігання водню

( 13 Голосів, Всередньому: 4.15 із 5 )
Wednesday, 19 March 2014

коробка-орігамі з графенуДослідники з університету Меріленду продемонстрували результати комп'ютерного моделювання, які служать доказом того, що графен, за допомогою електричних полів і впливів іншого роду, може бути "складений" у вигляді акуратної тривимірної герметичної коробки, що служить в якості ємності, яка зберігає невелику кількість водню. Вплив іншого роду може змусити графенову коробку-орігамі розкритися і випустити водень, який може бути використаний як паливо водневих паливних елементів.

 

Найменший у світі світлодіод складається з єдиної органічної молекули

( 9 Голосів, Всередньому: 4.56 із 5 )
Monday, 17 February 2014

молекула-світлодіодЗмусивши єдину молекулу полімерного матеріалу випромінювати фотони світла, дослідники створили найменший органічний світлодіод у світі. Ця робота проводилась у рамках програми міжнародних мульти-дисциплінарних досліджень, спрямованих на створення електронних приладів і пристроїв молекулярного і атомарного рівня, пристроїв, які у перспективі можуть стати основою більш потужних і більш енергозберігаючих обчислювальних систем і малогабаритної електроніки.

 

Мікротріщини роблять поверхню скла міцнішою у сотні разів

( 10 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Monday, 03 February 2014

мікротріщини на поверхні мушліУ майбутньому, якщо ви кинете на підлогу стакан чи інший предмет, виготовлений зі скла, підданого спеціальній обробці, то цей стакан залишиться цілим, незважаючи на висоту падіння і жорсткість поверхні. Ця спеціальна обробка скла була виконана вченими з університету Макгілла (Монреаль), а надихнули їх на цю ідею особливості будова мушель деяких видів морських молюсків. Використання нескладних технологічних хитрощів дозволяє склу при сильному зовнішньому впливі більше деформуватися, не руйнуючись при цьому, що збільшує міцність скла у сотні разів порівняно зі звичайним склом.

 

Отримано "неможливі" сполуки, що суперечать законам сучасної хімії

( 13 Голосів, Всередньому: 4.38 із 5 )
Saturday, 28 December 2013

молекула NaCl3Вчені змогли перевести звичайну кухонну сіль у «заборонену» форму, яка не повинна існувати відповідно до законів сучасної хімії. Вчені говорять, що це лише початок революції, яка обіцяє безліч нових матеріалів з неймовірними властивостями.

 

Науковці створили матеріал з нульовим коефіцієнтом заломлення

( 7 Голосів, Всередньому: 4.14 із 5 )
Sunday, 08 December 2013

матеріал з нульовим коефіцієнтом заломлення світлаВчені з університету Каліфорнії у Берклі розробили метаматеріал, який володіє нульовим коефіцієнтом заломлення. Шарувата структура з фториду магнію і кремнію може знайти застосування у фотоніці і квантових комп'ютерах. 

 

Станен - матеріал електроніки майбутнього, що може потіснити графен

( 11 Голосів, Всередньому: 4.73 із 5 )
Sunday, 01 December 2013

станенЦілком імовірно, що графену доведеться трохи посунутися з першого місця п'єдесталу пошани, яке він займає у якості найбільш перспективного матеріалу для створення електронних пристроїв і мікропроцесорів наступних поколінь. А змістити звідти графен зможе новий матеріал, станен (Stanene), який також є матеріалом одноатомної товщини, що складається з атомів олова і фтору. Згідно з розрахунками вчених- фізиків з Стенфордського університету і Національної лабораторії лінійних прискорювачів SLAC американського Міністерства енергетики (US Department of Energy, DOE), цей матеріал може стати першим у світі матеріалом, який проводить електричний струм з 100-відсотковою ефективністю, як при кімнатній температурі, так і при більш високих температурах, при яких працюють кристали сучасних мікропроцесорів.

 

Науковці створили кубіт, який функціонує при кімнатній температурі

( 11 Голосів, Всередньому: 4.82 із 5 )
Sunday, 17 November 2013

кубітФізики з Великобританії, Німеччини та Канади розробили квантову комірку, кубіт, яка працює без охолодження до близьких до абсолютного нуля температур. При цьому у якості основи для кубіта використано атом фосфору, введений в очищений кремній, що дозволяє говорити про потенційну сумісність технології зі звичайними мікросхемами.

 
Сторінка 1 з 39