Реклама

Квантові взаємодії щонайменше у 10000 разів швидші за світло

( 9 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Tuesday, 02 April 2013

заплутані фотониЗ якою швидкістю відбуваються квантові взаємодії. Виявилося, що швидше за швидкість світла. Щонайменше, у 10 000 разів швидше. До такого висновку прийшла команда фізиків під керівництвом Цзюань Інь з Науково-технічного університету Китаю у Шанхаї, провівши експеримент із заплутаними фотонами, або фотонами, які зберігають невидимий зв'язок між собою, навіть якщо їх розділяє величезна відстань.

 

Вчені навчились виробляти з вуглекислого газу дешевий пластик

( 2 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Saturday, 30 March 2013

акрилатХіміки з Єльського університету і Університету Брауна, можливо, зробили прорив у виробництві хімічної сировини. Вчені знайшли дешевий та ефективний спосіб створювати з "дармового" вуглекислого газу акрилат – важливу промислову сировину. З акрилату виготовляється безліч речей, зокрема оргскло, плексиглас, фарби, тканини і т.д. Хімічні підприємства щорічно виробляють мільярди тон акрилату, зазвичай шляхом нагрівання пропілену, отриманого з сирої нафти. Зрозуміло, що це недешевий та енергоємний метод, до того ж наносить шкоду навколишньому середовищу.

 

Дослідники розробили ДНК-білковий аналог транзистора

( 5 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 29 March 2013

днк-транзисторІдея створення «біологічного комп'ютера», у якому логічні операції виконувалися б у клітині за допомогою біологічних макромолекул, вабить вчених давно. І останнім часом тут вдалося домогтися значних успіхів. Однак існуючі ДНК-РНК-білкові «мікросхеми» можуть виконувати лише одну специфічну задачу - наприклад, включати якийсь конкретний ген у відповідь на конкретний сигнал, при цьому вони не здатні давати сигнал різної сили.

 

Фізики з CERN здійснили найточніші на сьогодні вимірювання антиречовини

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Wednesday, 27 March 2013

протон й антипротонВчені-фізики Європейської організації ядерних досліджень CERN повідомили про те, що їм вдалося здійснити найточніші на сьогоднішній день вимірювання магнітного заряду та інших магнітних властивостей окремих частинок звичайної матерії та їх дзеркальних антиподів, частинок антиматерії. Більш глибоке розуміння особливостей цих частинок може допомогти вченим знайти відповідь на одне з основних фундаментальних питань: чому Всесвіт складається зі звичайної речовини, а не з антиречовини?

 

Науковці створили гнучкий мінеральний матеріал взявши приклад з морських губок

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 24 March 2013

гнучкий мінеральний матеріалНауковці з Університету Йоганна Гутенберга та Інституту досліджень полімерів Макса Планка створили новий синтетичний матеріал, який складається на 90% із мінералів, але при цьому він дуже гнучкий. Новий гібрид по структурі схожий на природні каркаси морських губок.

 

США відновлюють виробництво незбройового плутонію-238

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Friday, 15 March 2013

плутонійСполучені Штати з 1992 року не виробляють ядерних боєголовок, продовжуючи терміни служби випущених раніше. Причини досить очевидні: це дорого, і якщо від такого виробництва не залежить ваше життя, то справа того не варта.

 

Графен та нанотрубки використали для виробництва ультралегкого аерогелю

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 28 February 2013

графеновий аерогельКитайські вчені створили на основі вуглецевих нанотрубок і графену два види ультралегкого аерогелю, відомого також як «твердий дим». Матеріал, побудований на основі вуглецевих нанотрубок із додаванням графену має густину всього 0,00016 г/см3. Він здатний просочуватися рідиною, збільшуючи свою густину у 900 разів. При цьому матеріал добре проводить електрику і витримує високу температуру.

 
Сторінка 5 з 39