Реклама

Запропонована проста теорія природи темної матерії

( 11 Голосів, Всередньому: 4.91 із 5 )
Sunday, 16 June 2013

темна матеріяНова і проста теорія може пояснити природу таємничої темної матерії. Вона складається з частинок, що мають властивості анаполей із тороїдальними магнітними полями.

 

Джерелом позаземного життя може бути інфрачервоний фотосинтез

( 10 Голосів, Всередньому: 4.30 із 5 )
Friday, 07 June 2013

чорний курецьФотосинтез - основна рушійна сила практично всього життя на поверхні нашої планети. Більшість фотосинтезуючих істот робить ставку на світ у видимій частині спектру, але є і такі, яким подавай інфрачервоне випромінювання. Кілька років тому глибоко під водою поблизу гідротермального джерела був навіть виявлений вид бактерій, яким сонце не потрібне взагалі.

 

Вченим вдалось зробити знімок структури атома водню

( 7 Голосів, Всередньому: 4.71 із 5 )
Friday, 31 May 2013

атомОтримання зображення внутрішньої будови атома, його електронів, протонів і нейтронів, є неймовірно складним завданням, навіть з урахуванням високого рівня розвитку сучасних технологій. Всі труднощі полягають у тому, що рух усіх субатомних частинок описується законами квантової механіки, які не дозволяють провести зовнішнє втручання у їх рух без порушення цього руху. Замість цього квантова теорія дає у руки вчених хвильову функцію кожної частинки, яка описує рух цієї частинки і дозволяє розрахувати ймовірність її виявлення у певному місці у певний момент часу. Використовуючи ці відомі хвильові функції різних частинок, вчені-фізики вперше змогли зробити знімок структури атома водню, який може забезпечити більш глибоке розуміння квантового світу і устрою всієї матерії у Всесвіті.

 

Фізики створили лінзу з полум'я замість скла

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Sunday, 26 May 2013

лінза із полум'яГрупа фізиків з ПАР представила опис пристрою, який здатний вирішити проблему фокусування потужних пучків лазерного випромінювання. Стаття вчених опублікована у журналі Nature Communications.

 

Дослідники навчились ефективно видобувати уран з морської води

( 5 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Wednesday, 22 May 2013

атоми урануДослідники під керівництвом професора хімії Венбіна Ліна з Університету Північної Кароліни розробили металорганічну сітку, яка може збирати іони урану, розчинені у морській воді. Досі найдосконалішою технологією видобутку урану з морської води вважалися синтетичні волокна, на поверхню яких нанесені особливі хімічні речовини, що зв'язують уран.

 

Науковці виготовили графітову друковану плату зі звичайного паперу

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Monday, 20 May 2013

графітова друкована платаВраховуючи можливу широку область застосування гнучких електронних пристроїв на основі паперу та їх потенційно низьку вартість, різні групи дослідників займаються розробкою технологій виробництва "паперової" електроніки. 

 

Графеновий одноелектронний насос допоможе перевизначити еталонний ампер

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 13 May 2013

графеновий одноелектронний насосБританські фізики розробили перший одноелектронний насос на основі квантової точки, виконаної з графену. Установка, зібрана групою вчених з Національної фізичної лабораторії (NPL) і Кембріджського університету, описана у статті в Nature Nanotechnology.

 
Сторінка 3 з 39