Реклама

Хіміки створили полімеринй супер-гель із дуже незвичайними властивостями

( 6 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 24 January 2013

полімерний супер-гельВчені-хіміки з Університету Неймегена створили «супер гель», який демонструє дуже незвичайні властивості. Він залишається у рідкому стані, коли холодно, і застигає при нагріванні.

 

Оксид графену ефективно очищує радіоактивно забруднену воду

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Friday, 18 January 2013

очищення радіоактивної водиВидалення радіоактивних матеріалів із забрудненої води є складним з технічної точки зору завданням, що дуже наочно продемонструвала аварія, що відбулася на японській атомній електростанції Фукусіма. Але у майбутньому стане можливим більш легко долати наслідки радіоактивного забруднення завдяки спільній роботі вчених з Московського державного університету імені Ломоносова та університету Райс у Г'юстоні, які виявили, що частинки окису графена, поміщені у забруднену воду, адсорбують іони радіоактивних матеріалів і збиваються у тверді щільні утвори, які залишається лише зібрати механічним способом і позбутися від них.

 

Вчені обґрунтували існування температури нижчої за абсолютний нуль

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Friday, 04 January 2013

температура нижче абсолютного нуляВченим вдалося здійснити щось неймовірне: вони змогли охолодити речовину нижче температури, яка досі вважалася абсолютним мінімумом. У більшості сучасних підручників з фізики абсолютний нуль за шкалою Кельвіна або мінус 273,15 градусів за Цельсієм вважається найнижчою з можливих температур, оскільки при ній навіть найлегший елемент - водень - повністю втрачає свою рухливість, тобто, кажучи фігурально, замерзає.

 

Науковці експериментально довели існування спінової рідини у кристалі гербертсмітиту

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Thursday, 03 January 2013

гербертсмітитГіпотеза про альтернативний магнітний стан речовини - спінову рідину - знайшла довгоочікуване підтвердження в експерименті. Нове фундаментальне відкриття може зіграти велику роль у дослідженні високотемпературної надпровідності і розробці комп'ютерних процесорів нового типу.

 

У найменшого двигуна з однієї молекули підшипником є єдиний атом рутенію

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Wednesday, 02 January 2013

молекулаКоли вчені намагаються створити які-небудь мініатюрні пристрої, вони підходять до цієї проблеми двома різними шляхами. Деякі з вчених, використовуючи технології нановиробництва, вирізають на підкладках нанорозмірні версії знайомих пристроїв і об'єктів. Інші ж науковці використовують у своїх інтересах можливість синтезу окремих молекул, що володіють певними властивостями для того, щоб зібрати електромеханічні системи, які складаються з кількох десятків атомів.

 

Науковці знайшли можливе пояснення переваги матерії над антиматерією

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Tuesday, 01 January 2013

детектор антинейтриноФізики з Університету Вісконсін-Медісон вперше провели точні вимірювання невловимих, майже безмасових частинок. Це дало їм важливу підказку про те, чому у нашому Всесвіті переважає матерія, а не антиматерія.

 

Чорні діри володіють властивостями твердих тіл та рідин одночасно

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 28 December 2012

чорні згорткиЧорні діри оточені безліччю таємниць, але нещодавно дослідники з Інституту Нільса Бора в числі багатьох інших своїх досягнень розробили нові теорії, які можуть пояснити деякі властивості чорних дір. Дослідження показує, що у чорних дір є властивості, що нагадують динаміку і твердих частинок, і рідин одночасно. 

 
Сторінка 7 з 39