Реклама

Науковці детально розглянули процес зіткнення твердого об'єкту з перешкодою

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 23 December 2012

енергія зіткненняКоманда вчених під керівництвом фізика Роберта Берхрінгера виявила незвичайну поведінку ударної хвилі при зіткненні високошвидкісного об'єкта з перешкодою.

 

Американські вчені розробили новий дешевий термоелектричний матеріал

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 01 December 2012

дешевий термоелектричний матеріалТермоелектричні матеріали можна використовувати для отримання електричної енергії скрізь, де є різниця температур між двома поверхнями. Наприклад, якщо в одяг вплести нитки з термоелектричного матеріалу, то можна отримувати необхідну для підзарядки акумулятора мобільного телефону електрику за рахунок різниці температури тіла людини і температури більш холодного навколишнього повітря. У світі існує досить велика кількість термоелектричних матеріалів, що володіють високою ефективністю перетворення, але деякі їх компоненти досить рідкісні, деякі дуже токсичні, а складний синтез таких матеріалів робить їх досить дорогими. 

 

Науковці з'єднали графен та нанотрубки в єдиний суцільний лист вуглецю

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Friday, 30 November 2012

гібрид графену і вуглецевих нанотрубокНауковці Університету Райса створили гібридний матеріал, у якому графен і нанотрубки поєднано у єдиний ковалентний лист вуглецю. Робота опублікована у журналі Nature Communications, а її короткий зміст можна прочитати на сайті університету.

 

Запропоновано простий експеримент для виявлення просторово-часової піни

( 6 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Friday, 23 November 2012

просторово-часова пінаСпівробітник Єврейського університету в Єрусалимі Яків Бекенштейн (Jacob D. Bekenstein) запропонував схему простого експерименту, який, на його думку, дозволить виявити флуктуації простору на планківських відстанях. 

 

Рідкісний розпад Bs-мезона на ВАК робить теорію суперсиметрії малоймовірною

( 7 Голосів, Всередньому: 3.86 із 5 )
Monday, 19 November 2012

розпад Bs-мезонаВчені-фізики з Європейської організації ядерних досліджень CERN, що працюють із Великим адроним колайдером (ВАК), зареєстрували та експериментально підтвердили існування одного із найрідкісніших видів розпаду частинок у природі. Існування такого виду розпаду завдає нищівного удару по теорії суперсиметрії, яка є розширенням Стандартної фізичної моделі і яка, на думку її послідовників, може пояснити існування деяких фізичних явищ, таких як гравітація, темна енергія та темна матерія.

 

Штучні м'язи з нанотрубок та парафіну у 85 разів сильніші за живі

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 16 November 2012

штучні м'язиДослідники з Техаського університету у Далласі (США) разом з колегами з Китаю, Австралії, Бразилії, Південної Кореї та Канади створили гнучкі канатоподібні штучні м'язи. Вони скорочуються за 25 мс (час, за який людина не встигне навіть кліпнути очима) і генерують потужність, що у 85 разів перевищує те, на що здатні рівні по розміру м'язи людини. Матеріал зроблений із вуглецевих нанотрубок, наповнених парафіном; він може скручуватися або розтягуватися у відповідь на зміни температури або прикладеної зовнішньої напруги ( при підвищенні температури парафін плавиться, змушуючи нанотрубки скорочуватися). За словами вчених, такі м'язи можуть знадобитись при створенні «розумних» матеріалів, сенсорів, роботів і навіть хірургічних імплантатів.

 

Фізики розробили концепцію лазера, що живиться від власного тепла

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 15 November 2012

лазер, що живиться власним тепломУ пошуках шляхів відведення тепла, що виділяється при роботі напівпровідникових лазерів, фізики-теоретики університету Інсбрука (Швейцарія) наштовхнулися на досить оригінальне вирішення проблеми. Замість того, щоб придушувати цей ефект вони пропонують, модифікуючи особливим способом товщину напівпровідникових шарів, обернути його назад і використовувати для живлення лазера.

 
Сторінка 8 з 39