Реклама

Синтезовано кристал, атоми якого зберігають рухливість навіть при абсолютному нулі

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 12 August 2012

кристал гербертсмітитуВчені з Масачусетського технологічного інституту вважають, що їм вперше вдалося синтезувати кристал, який вони вважають двовимірною квантовою спіновою рідиною, тобто твердим матеріалом, атомні спіни якого продовжують бути рухливими навіть при температурі у мінус 273 градуси Цельсія, тобто при абсолютному нулі.

 

Мікроорганізми підвищать ефективність видобування нафти з родовищ

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Wednesday, 08 August 2012

мікробна технологія добування нафтиВчені з Університету штату Орегон дослідили мікробну технологію, що підвищує віддачу нафтових шарів і робить нафтовидобуток більш екологічним.

 

Аерографіт - найлегший твердий матеріал з існуючих на сьогодні

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 19 July 2012

аерографітНімецькі дослідники з Гамбурзького Технологічного університету (Hamburg University of Technology) і університету Кіля (University of Kiel) створили аерографіт - матеріал із настільки низькою густиною, що виникають сумніви у тому, чи існує він насправді.

 

Згенеровано рекордний лазерний імпульс потужністю 500 трильйонів ват

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Monday, 16 July 2012

рекордний лазер 500 тераватДослідники, що працюють із найбільшою у світі лазерною установкою National Ignition Facility (NIF) Ліверморської Національної лабораторії, відзначають чергове досягнення. Нещодавно, 192 лазери системи згенерували імпульс ультрафіолетового світла, потужністю 500 трильйонів Ват, що доставив 1,85 мегаджоуля енергії до цілі, діаметром близько двох міліметрів. Для того, щоб уявити собі кількість енергії, якою оперує лазер, слід зазначити, що 500 ТВт - це у тисячу разів більше, ніж уся енергія, що використовується у будь-який момент часу енергетичною системою великої держави, такої як США.

 

Важкі електрони відкриють шлях до створення високотемпературних надпровідників

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Saturday, 07 July 2012

важкі електрониАмериканським фізикам, схоже, вдалося вирішити проблему так званих важких електронів, що виникають у деяких сполуках металів. На їхню думку, вони являють собою комбіновані об'єкти із двох форм електрона, що перебувають у стані квантової заплутаності. Це відкриття допоможе людям нарешті створити високотемпературні надпровідники.

 

Вчені отримали найкоротші імпульси світла в історії науки

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 05 July 2012

найкоротші імпульси світлаНа даний час різні експериментальні системи та досконалі наукові інструменти використовують у різних цілях надкороткі імпульси лазерного світла. У деяких випадках, чим коротші ці імпульси світла і чим стабільніша їхня синхронізація з іншими елементами установки, тим точнішими виходять отримані наукові дані.

 

Нововідкрита елементарна частинка - реальний претендент на роль бозона Гіггса

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 04 July 2012

претендент на роль бозона ГіггсаФізики виявили нову елементарну частинку. Параметри частинки узгоджуються з параметрами гіпотетичного бозону Гіггса, однак поки про відкриття цього бозону мови не йде. За твердженням самих фізиків, їм доведеться ще багато що перевірити. Передбачувана маса нової частинки - трохи більше 125 гігаелектронвольт. Про це повідомляється у прес-релізі, опублікованому на сайті CERN.

 
Сторінка 12 з 39