Реклама

Колір металів можна змінювати модифікуючи мікроструктуру їх поверхні

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 03 November 2012

колір поверхні металівУ великої кількості людей такі поняття, як "престиж" і "добробут", асоціюються з натуральним кольором їхніх золотих коштовностей та предметів побуту. У близькому майбутньому така проста ситуація може дещо ускладнитись завдяки старанням вчених з університету Саутгемптона, які розробили та запатентували технологію, що дозволяє "перефарбувати" поверхню золота або іншого металу практично у будь-який колір. Уявляєте, зелене золото?

 

Проект ELI - найпотужніші у світі лазери побудують у Чехії та Румунії

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Saturday, 27 October 2012

проект ELIЄвропейський союз витратить близько 700 мільйонів євро ($900 мільйонів) на створення найпотужнішого лазера у світі. Ця технологія дозволить знищувати ядерні відходи і прокладе шлях до нових форм лікування раку.

 

Наноквіти з сульфіду германію виведуть акумулятори та сонячні панелі на новий рівень

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 18 October 2012

наноквіти з сульфіду германіюДослідники з Державного університету Північної Кароліни створили схожі на квіти наноструктури, на основі яких можна виготовляти ефективні сонячні панелі та акумулятори нового покоління.

 

Вчені знайшли можливе пояснення ксеноновому парадоксу

( 6 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Thursday, 11 October 2012

інертний газ ксенонЯк відомо, ксенон є другим за масою хімічно інертним газом. Наша атмосфера містить набагато менше ксенону відносно легких інертних газів, ніж метеорити, схожі на матеріал, з якого утворена Земля.

 

Геологи пробурять свердловину на дні океану аж до самої мантії

( 9 Голосів, Всередньому: 4.22 із 5 )
Thursday, 04 October 2012

свердловина до земної мантіїЛюди вже побували на Місяці, висаджували апарати на Марс та досліджували далекі галактики. Але як на рахунок нашої власної планети? Хто, наприклад, може сказати, що бачив на власні очі магму, яка відповідно до теоретичних моделей геологів, повинна розташовуватися під корою Землі. Ніхто. Фактично, людство живе на планеті вже близько 100 000 років, але за цей час воно так і не змогло заглянути у глибини планети. 

 

NASA розробило неймовірно міцний та гнучкий аерогель на основі поліімідів

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Sunday, 30 September 2012

аерогель на основі поліімідуМісяць тому корейські дослідники одержали міцні та еластичні аерогелі, використавши «модний» графен. А тепер і NASA оголосило про схожі результати - правда, отримані набагато більш дешевим способом.

 

Проект із одержання термоядерної енергії MagLIF запрацює до кінця наступного року

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Wednesday, 26 September 2012

проект термоядерного синтезу  MagLIFКолаборація фізиків, що працює у Національній лабораторії Сандія у рамках проекту MagLIF (Magnetized Liner Inertial Fusion) над новою концепцією одержання термоядерної енергії, нещодавно заявила про завершення підготовчих експериментів на свій установці і про те, що до кінця наступного року ця установка буде готова для одержання керованої термоядерної реакції з позитивним або, принаймні, нульовим енергетичним балансом.

 
Сторінка 9 з 39