Реклама

Графен виявився ефективною заміною для мастил на масляній основі

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Thursday, 09 May 2013

графенВчені з Аргонської національної лабораторії виявили, що шар графена товщиною в один атом може замінити мастила для сталевих поверхонь. Експерименти показали, що графен може різко знизити коефіцієнт тертя і зношування металевих деталей без використання мастил, що забруднюють навколишнє середовище.

 

Причиною виникнення блискавок виявились космічні промені

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 07 May 2013

блискавкиРосійські фізики Алекс Гуревич та Анатолій Караштін виявили свідчення того, що блискавки виникають під впливом космічних променів, як вони повідомляють у своїй статті, опублікованій у журналі Physical Review Letters. Вперше дана теорія була запропонована Гуревичем ще 1992 року і відтоді залишалася предметом дебатів.

 

Фахівці IBM створили анімацію з окремих атомів вуглецю

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 02 May 2013

анімація з атомівІнженери IBM Research створили найменшу у світі анімацію, рухаючи окремі атоми вуглецю на мідній підкладці за допомогою скануючого тунельного мікроскопа. Фільм під назвою «Хлопчик та його атом» («Boy and His Atom») можна подивитися на сайті IBM, там же наведені подробиці процесу його створення.

 

Земне ядро виявилось на 1000 градусів гарячішим ніж вважалось досі

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Saturday, 27 April 2013

ядро ЗемліНауковці визначили, що температура у центрі Землі становить 6000 градусів за Цельсієм, що на 1000 градусів гарячіше, ніж було визначено у ході попереднього експерименту, що проходив 20 років тому. Нові значення підтверджують геофізичну модель, згідно з якою різниця температури між твердою корою і мантією повинна становити, щонайменше, 1500 градусів, щоб пояснити наявність магнітного поля Землі. Більше того, вченим вдалося визначити, чому у ході попереднього експерименту було отримано занижене значення. 

 

Фотоелемент навчили генерувати два електрони від одного фотона

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 19 April 2013

фотоелементДослідники з Массачусетського технологічного інституту (США) під керівництвом Деніела Конгріва (Daniel Congreve) заявили про те, що межа Шоклі - Квайссера, яка обмежує ККД односмугової сонячної батареї 33,7%, може бути подолана. Більше того, вченим вдалося здійснити операцію, яка доводить принцип подолання цього обмеження. 

 

Крохмаль із деревної целюлози може забезпечити їжею до 30% населення Землі

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Wednesday, 17 April 2013

деревна стружкаАмериканські біоінженери розробили технологію одержання харчового крохмалю з деревної целюлози у промислових масштабах. Методика переробки целюлози описана у статті, що опублікована у PNAS.

 

Дешевий водень з рослинної сировини - прорив у енергетиці

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Saturday, 06 April 2013

рослиниВчені виявили спосіб вилучення великих кількостей водню з будь-якої рослини. Не виключено, що цей той самий довгоочікуваний прорив в енергетиці, який дозволить перейти на використання недорогого екологічно чистого палива.

 
Сторінка 4 з 39