Реклама

Фахівці IBM створили анімацію з окремих атомів вуглецю

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 02 May 2013

анімація з атомівІнженери IBM Research створили найменшу у світі анімацію, рухаючи окремі атоми вуглецю на мідній підкладці за допомогою скануючого тунельного мікроскопа. Фільм під назвою «Хлопчик та його атом» («Boy and His Atom») можна подивитися на сайті IBM, там же наведені подробиці процесу його створення.

Атоми розподіляли у потрібних комірках на поверхні кристала міді за допомогою руху зарядженого вістря тунельного мікроскопа. Отриману картину зчитували тим же зондом. При цьому він був віддалений від поверхні пластини на дещо більшу відстань, ніж у «руховому» режимі. Потім для створення нового кадру атоми переміщали на нові позиції.

Фільм складається з 242 кадрів, у яких присутні близько 10 тисяч атомів. Кожен кадр являє собою карту провідності мікроскопічної ділянки підкладки.

Раніше інженери вже використовували скануючий тунельний мікроскоп для створення зображень з окремих атомів. Так, у 1990 році був створений найменший у світі логотип IBM. Для фільму, однак, атомів знадобилося набагато більше, а процес його створення затягнувся на 72 години роботи чотирьох фахівців.

Фільм є побічним результатом роботи інженерів, що спеціалізуються на створенні магнітних носіїв інформації. Нещодавно та ж група показала, що за допомогою скануючого тунельного мікроскопа один біт інформації можна закодувати маючи всього 12 атомів. Це приблизно у 100 тисяч разів менше, ніж використовується у найщільніших магнітних носіях інформації.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru