Реклама

Тепловий спосіб запису пришвидшить жорсткі диски у сотні разів

( 7 Голосів, Всередньому: 4.14 із 5 )
Friday, 10 February 2012

тепловий запис жорстких дисківМіжнародна команда вчених продемонструвала новий революційний спосіб магнітного запису, що дозволить прискорити обробку інформації у сотні разів, у порівнянні зі швидкостями сучасних жорстких дисків.

Дослідники виявили спосіб записувати інформацію, використовуючи винятково тепло, про що раніше неможливо було і мріяти. Вони вважають, що це відкриття дозволить не тільки прискорити пристрої магнітного запису, але й зробити їх більш енергоефективними.

Результати дослідження, що проводилося департаментом фізики Йоркського університету, були опубліковані у журналі Nature Communications.

Йоркський фізик Томас Остлер повідомив: "Замість того, щоб записувати інформацію на магнітний носій за допомогою магнітного поля, ми відкрили набагато більш сильні внутрішні сили для запису інформації із застосуванням винятково тепла. Цей революційний метод дозволить записувати терабайти інформації протягом лічених секунд, що у сотні разів перевищує можливості сучасних жорстких дисків. Оскільки ми не використовуємо магнітне поле, споживання енергії знижується".

У цю міжнародну  команду входили вчені з Іспанії, Швейцарії, України, Росії, Японії та Голандії. Експериментальна частина дослідження проводилася в Інституті Пауля Шеррера у Швейцарії, Фізико-технічному інституті ім. А. Ф. Іоффе РАН у Росії та Неймегенському університеті у Голандії.

Доктор Алекс Кімель з Голландії заявив: "Протягом сторіч вважалось, що тепло може тільки руйнувати магнітне впорядкування. Тепер ми успішно продемонстрували, що його можна використовувати з метою запису інформації на магнітні носії".

В основі сучасних технологій магнітного запису лежить принцип притягання різнойменних зарядів і взаємного відштовхування однойменних зарядів. Аж до цього відкриття, вважалося, що для запису біта інформації необхідне зовнішнє магнітне поле. Чим сильніше це поле, тим швидше відбувається запис магнітного біта інформації.

Цій команді вчених вдалося продемонструвати, що взаємне розташування північного та південного полюсів магніту можна змінити за допомогою ультракороткого теплового імпульсу, що задіює набагато потужніші внутрішні сили магнітного носія.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалми: globalscience.ru