Реклама

Дослідники IBM розробили кубіти з рекордним періодом когерентності

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Thursday, 01 March 2012

IBM кубіти когерентністьДослідники з IBM повідомили про розробку супепровідникового кубіта на кремнієвій основі з рекордним періодом когерентності. Вперше розроблено квантовий комп'ютер, що знаходиться у стані когерентності досить тривалий час для проведення реальних обчислень. Звучить багатообіцяюче - давайте розберемось, що ж це означає на практиці.

У звичайних комп'ютерах інформація вимірюється у бітах, які можуть приймати значення 0 або 1. На відміну від них, квантові комп'ютери використовують квантові біти або "кубіти". Їхня відмінність полягає у тому, що біти можуть приймати значення лише 0 або 1, а кубіти можуть бути і 0, і 1 і чимось середнім між 0 і 1 (так звана суперпозиція). На перший погляд, відмінність невелика, але насправді вона просто величезна: усього 100 кубітів можуть зберігати більше класичної "бітової" інформації, ніж кількість атомів у Всесвіті.

Зі сказаного зрозуміло, що появу нових комп’ютерів, які працюють з кубітами, за рівнем впливу на наші життя можна порівняти хіба що з винаходом мікропроцесорів.

Основна проблема квантових комп'ютерів, полягає у тому, що кубіти, під впливом навколишнього середовища (сусідніх частин комп'ютера) починають діяти як звичайні біти - так звана декогеренция.

IBM кубіти когерентність

Зображення кремнієвого чипу, який містить 3 кубіти. Чип змонтований на друкованій платі і з'єднується з коаксильними лініями вводу/виводу за допомогою провідникових зв'язків (масштаб: 8 мм х 4 мм). (Джерело: IBM Research)

"У 1999 році, когерентність трималась 1 наносекунду", - розповідає Матіас Стеффен із IBM. "Торік, час когерентності збільшився до 1-4 мікросекунд. Завдяки розробленим нами технологіям, ми домоглися часу когерентності від 10 до 100 мікросекунд. Нам необхідно поліпшити ці показники у 10-100 разів, перш ніж ми досягнемо поставленої мети. Але з огляду на те, що за минулі роки ми досягли збільшення часу когерентності у 10000 разів, мене це зовсім не лякає".

Дослідники IBM представлять свої останні результати на щорічній зустрічі Американського Фізичного Товариства, яке відбувається з 27 лютого по 2 березня у Бостоні.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru