Реклама

Corona - 256-ядерний лазерний процесор майбутнього від Hewlett-Packard

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 14 March 2012

процесор Corona HPПредставники компанії HP оголосили про те, що в їхніх лабораторіях ведуться роботи зі створення абсолютно нового інноваційного комп'ютерного чипа, на кристалі якого будуть знаходитись 256 мікропроцесорів, зв'язаних один із одним за допомогою лазерних оптичних комунікацій. Отримавший кодову назву Corona, цей чип зможе забезпечити продуктивність у 10 трильйонів операцій із плаваючої комою за секунду. Таким чином, якщо об'єднати у рамках однієї обчислювальної системи всього п'ять таких чипів, то сумарна продуктивність системи досягне рівня продуктивності сучасних суперкомп'ютерів.

За рахунок використання лазерного світла 256 ядер мікропроцесора Corona будуть обмінюватися даними один із одним на швидкості 20 терабайт за секунду, швидкість обміну даними з пам'яттю буде у два рази нижчою і складе 10 терабайт за секунду. Такі високі швидкості обміну даними дозволять виконувати програми, інтенсивно працюючі з пам'яттю, від двох до шести разів швидше, ніж це можуть забезпечити еквівалентні по продуктивності системи, але працюючі з пам'яттю через звичайні електричні провідники. Ще одним з достоїнств майбутнього чипу Corona є його енергоефективність і низьке енергоспоживання за рахунок використання технологій і наукових досягнень в області " вбудовуваних фотонних пристроїв".

Марко Фіорентино, представник компанії HP, розповідає: "Безліч груп вчених сконцентрувалися над розробкою окремих вузлів, тепер ми починаємо із цих вузлів будувати ланцюг. Це нагадує просування від транзистора до інтегральної схеми. На жаль, частина технологій, яка буде використана у чипі Corona, ще не створена, але наші дослідники на повний хід працюють над повторенням оптичних комунікаційних пристроїв, таких як кабелі, модулятори та детектори, тільки у масштабі єдиного чипу".

процесор Corona HP

Вже давно у комп'ютерних мережах і магістралях суперкомп'ютерів використовуються лазерні оптичні комунікації для швидкісної та ефективної передачі даних. Але тепер, компанія HP та інші виробники працюють над тим, що б використовувати світло для обміну інформацією між окремими чипами і навіть вузлами одного чипу. Проект створення мікропроцесора Corona, що повинен завершитись у 2017 році, є одним із проектів, реалізація яких дозволить подолати бар'єр продуктивності в екзафлопс.

Варто відзначити, що у напрямку оптичних комунікацій у межах одного чипу і впровадженні у нього фотонних елементів ведуть роботи й інші відомі гравці електронного ринку. Це проект Runnemede компанії Intel, проект Angstrom Масачусетського технологічного інституту, проект Echelon від NVIDIA і проект X-calibur Національної лабораторії Сандія.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org