Реклама

Створено перший процесор із 1000 ядрами

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 03 January 2011

1000-ядерний процесорДослідники з Університету Глазго створили процесор, що містить 1000 ядер, який обіцяє стати у 20 разів швидшим, ніж найшвидший сьогоднішній процесор у світі.

 

Група фахівців з Університету Глазго на чолі з доктором Wima Vanderbauwhede, заявила про те, що їм вдалося побудувати процесор, у 20 разів більш швидкий, ніж будь-який нині існуючий. Дослідники використовували масив FPGA (прямо програмованих вентильних матриць), розділивши її на невеликі групи транзисторів, на кожній з якої були створені мініатюрні обчислювальні системи загальною кількістю більше 1000 штук. І все це в корпусі однієї ПЛІС (програмованої логічної інтегральної схеми).

Працездатність своєї ідеї продемонстрували на прикладі обробки MPEG відеопотоку зі швидкістю вище 5 гігабайт за секунду. 

Ми однак радимо не розглядати цю новину як початок нової ери в процесоробудуванні. Це скоріше один із варіантів побудови обчислювальних систем під конкретні важкі завдання, тому що розробники навіть не намагалися вирішити одну із найголовніших проблем багатоядерних обчислювальних платформ, а саме надання кожному ядру швидкого доступу в загальну оперативну пам'ять. У запропонованій схемі кожне ядро використовує певну кількість виділеної пам’яті, що звичайно набагато швидше, і простіше в реалізації, але підходить тільки для вузького сегменту завдань. 

Проте, самі Вчені вважають, що їхнє рішення можна успішно сполучити з архітектурами від Intel або ARM, значно підвищуючи загальну продуктивність системи в багатопоточних обчисленнях. Тому сполучення ПЛІС і традиційних процесорів буде ставати все більш популярним.

 

 

За матеріалами: chip.ua