Реклама

AMD планує створити процесор із гібридною архітектурою ARM-x86

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 01 September 2012

гібридний процесор AMD З архітектурою ARM-x86Розробник процесорів Advanced Micro Devices має намір скоротити розрив між процесорами сімейства x86 та ARM, а також створити основу, на якій програми будуть працювати на мобільних пристроях, таких як планшети або смартфони, незалежно від архітектури, говорить новий технічний директор AMD Марк Пейпермастер.

За його словами, компанія займається створенням інструментів, які зітруть межу між процесорами та акселераторами всередині чипа, а програмісти зможуть писати програму один раз, щоб надалі запускати її як на x86, так і на ARM чи навіть на базі графічних процесорів. При цьому, чипи будуть дотримуватись усіх вимог, пов'язаних із безпекою даних і швидкістю їхньої обробки.

Пейпермастер говорить, що можливість використання різних процесингових движків на одному чипі дозволить програмам працювати абсолютно по-новому, пропонуючи користувачам більший рівень реалізму та інтерактивності на сучасних комп'ютерах. "Комбінація клієнтських і хмарних підходів дозволить перевернути процес реальної взаємодії людини та комп'ютера, а також об'єднати з максимальною ефективністю обробку сенсорних, голосових і жестових даних ", - говорить технічний директор AMD.

"Процесор - це лише один вузол, сучасні пристрої вимагають більшого для обробки масивних обсягів інформації", - упевнений він.

В AMD говорять, що роблять доволі конкретні кроки, спрямовані на створення "чипів відкритого дизайну", які будуть підтримувати зовнішні процесингові ядра. Наприклад, в AMD мають намір об'єднати в одному кінцевому процесорі x86-ядра та чип ARM Cortex-A5 з технологією безпеки TrustZone. При цьому компанія зауважує, що самі по собі x86 і ARM - це конкуренти, які не сумісні між собою, тому необхідно провести великий обсяг робіт, перед тим як запропонувати кінцеве рішення. Крім того, сама методологія створення x86-чипів в AMD і Intel донедавна докорінно відрізнялася від методології ARM Holdings.

Поки в AMD не готові повідомити, коли саме на ринку з'явиться перший комбінований процесор ARM-x86.

Нагадаємо, що зараз більшість процесорів, які випускаються AMD містять у собі ядра x86 із графічним акселератором, причому ще нещодавно AMD заявляв, що вважає саме цей напрямок для себе найбільш перспективним.

Зараз, схоже, перспективи у компанії змінилися. Найближчим часом AMD випустить перший для себе планшетний чип Hondo, що буде поєднувати як центральний x86-процесор, так і графічне ядро. А от уже наступного року компанія почне практичну інтеграцію x86 і ARM, запропонувавши реальні зразки процесорів. Спочатку компанія збирається використовувати ARM Cortex-A5.

"Ми будемо укладати різноманітні партнерські угоди, щоб реалізувати цей проект. AMD хоче працювати з усіма представниками галузі, щоб створити загальноприйняті специфікації, що полегшують об'єднання CPU, графіки, акселераторів і інших обчислювальних блоків", - говорить Пейпермастер. Нагадаємо, що у червні цього року AMD уже ввійшла до складу HSA Foundation, завдання якої - надати програмне забезпечення для роботи на кількох апаратних платформах. Сюди також входять компанії Texas Instruments, MediaTek, ARM і Imagination Technologies.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cybersecurity.ru