Реклама

Nvidia займеться випуском центральних процесорів

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 06 January 2011

nvidia-cpuПротягом останніх декількох років найбільший світовий виробник графічних чипів Nvidia не раз давав ринку чутки про те, що компанія, нібито, готується вийти на світовий ринок процесорів x86 для використання в серверах і настільних комп'ютерах. Сьогодні компанія зробила очікуване ринком оголошення, щоправда, воно стало свого роду півзаходом. У компанії заявили, що поки як і раніше не відмовляються від своїх x86-планів і в майбутньому, ймовірно, випустять відповідний процесор, але поки його немає і говорити тут більше немає про що.

А от те, що є, так це проект Denver, який представляє собою різновид ARM-процесора розробки Nvidia, орієнтованого на використання в настільних комп'ютерах і малопотужних серверах. Ця розробка стала першим рішенням, на якому, зважаючи на все, зможе працювати ARM-версія Windows 8, анонсована буквально за годину до анонсу Nvidia.

В Nvidia говорять, що Denver - це перша спроба виробника вийти на ринок мікропроцесорів загальної спрямованості, тому що раніше компанія спеціалізувалася тільки на графічних і мультимедійних розрахунках. Також компанія була досить скупа на технічні моменти Denver, що змусило багатьох зробити припущення про сирість самого проекту.

У той же час, презентував Denver особисто виконавчий директор Nvidia Джен Сун Хван, який заявив, що нова розробка компанії - це не тільки продукт для робочих станцій, але й гарна основа для створення масштабованих серверів, спеціальної спрямованості, заточених під якісь конкретні розрахунки. І все-таки, поки компанія говорить про Denver досить розпливчасто, тому у відношенні Denver поки більше питань, ніж відповідей.

Він відзначив, що у новій розробці компанії будуть об'єднані колишні наробітки Nvidia в області графічних рішень для суперкомп'ютерів і мобільних So-систем Nvidia Tesla. Також у компанії говорять, що мають намір тісно співробітничати з виробниками програм і операційних систем у справі оптимізації програм і ОС під Denver.

Численні журналісти, ті, що зібралися на заходах, присвячених анонсу як ARM-Windows, так і процесора Denver, відзначили, що в цілому вектор, взятий на озброєння виробниками апаратної та програмної начинки став зрозумілий, є лише деякі нез'ясовані моменти, що стосуються конкретних продуктів і строків їхніх релізів. Крім того, спостерігаючи за численними анонсами проектів і продуктів, які колись можна було назвати альтернативними, мимоволі ловиш себе на думці, що класична архітектура Wintel може в майбутньому стати такою ж екзотикою, як зараз різні ARM-проекти.

У самій Nvidia говорять, що будуть розвивати Denver не тільки в сегменті офісних ПК, але й планують створити його HPC-версії для роботи в суперкомп'ютерах і відмовостійких кластерах. Відповідні анонси Nvidia обіцяє зробити вже на найближчих суперкомп'ютерних конференціях, зокрема на ISSCC.

Поки ж в Nvidia говорять, що компанія першою справою забезпечить у настільних варіантах чипів Denver підтримку таких технологій, як Flash, HTML5, HD-відео та інтернет-телебачення. Цікаво відзначити, що Denver не будуть процесорами, що сполучать у собі як ядро центрального, так і графічний чип. У майбутніх комп'ютерах Nvidia Denver пропонується використовувати й графічні чипи Nvidia, такі як GeForce. Дана комбінація буде позиціонуватися як ігрове рішення. Правда, поки залишається неясним, які ігри будуть підтримувати таку комбінацію начинки.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru