Реклама

Прогноз IBM - голографічні телефони до 2015 року та інше

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Tuesday, 28 December 2010

holohrama_telefonДо 2015 року мобільні телефони зможуть проектувати тривимірне зображення абонента, який телефонує, а ваш ноутбук можна буде заряджати не від мережі, а за рахунок кінетичної енергії руху, впевнені в корпорації IBM, де ведуться багато які з цих досліджень.

Наукові пророкування - це частина традиційного щорічного опитування IBM, у якому корпорація опитує близько 3000 дослідників по всьому світу з метою виявити п'ять основних технологічних ідей, які будуть розвиватися в найближчі п'ять років. У корпорації говорять, що багато ідей черпаються із власних дослідницьких лабораторій корпорації, де ведуться дослідження та розробки маси перспективних технологій з області наноелектроніки, оптичної схемотехніки, матеріалознавства та інших галузей.

Цього року, відповідно до загального визнання дослідників, лідируючою технологією майбутнього названа технологія "голографічних розмов", що може бути вбудована в мобільники майбутнього. Також вчені відзначають повітряно-реактивні батареї, комп'ютерні програми, здатні в реальному часі знаходити пробки на дорогах і коректувати маршрут, опираючись на власні дані датчиків автомобілів на шосе. Відзначили фахівці й технологію опалення міст за рахунок тепла, що виділяється працюючими серверами і комп'ютерами.

"Все це наші прямі цілі і це добре", - говорить Пол Саффо, керуючий директор інвестиційно-консалтингової компанії Discern. "В еру, коли песимізм уже став звичним для більшості, трохи оптимізму нікому не зашкодить".

В IBM говорять, що для них технологічні пророкування - це не чисті спекуляції. У компанії досить давно й активно інвестують у довгострокові технологічні проекти з великою дослідницькою складовою, що дозволяє IBM бути інноваційною компанією. Звичайно, не всі пророкування збуваються, іноді ідеї так і не доходять до продукту, але так чи інакше, вони мають широкі наслідки для суспільства.

Багато із пророкувань IBM уже матеріалізувалися. Одне з них - це датчики в машинах, гаманцях і персональних пристроях, які в реальному часі передають і одержують дані про навколишнє середовище. В IBM кажуть, що ця розробка - один із пунктів програми корпоративної науково-цивільної ініціативи.

Зараз в IBM пророкують появу в майбутньому комп'ютерних програм, що застосовують алгоритми та інформацію про дорожній рух для передбачення ситуації на тих чи інших дорогах і рекомендацій водіям по об'їзду заторів.

Ще в IBM прогнозують, що до 2015 року акумуляторні батареї будуть працювати приблизно у 10 разів більше, ніж зараз. Замість того, щоб застосовувати традиційну на сьогодні літій-іонну технологію вони будуть покладатися на нові моделі, зокрема на енергоємні метали, яким для початку процесу генерації струму необхідний лише контакт із повітрям, а перезарядження батарей буде займати лічені хвилини.

Деякі пристрої будуть працювати на базі батарей з використанням технології кінетичної зарядки, принцип якої буде нагадувати механізм роботи годинника із системою автоматичної зарядки від руху руки. Такі прилади, як і годинники, для зарядки потрібно буде просто потрясти.

Говорять в IBM і про корисне використання "вихлопу" сучасних комп'ютерів і серверів. За словами фахівців, більше половини енергії нинішніх датацентрів зараз витрачається на те, щоб охолодити працюючі машини. У корпорації впевнені, що було б набагато ефективніше пускати це тепле повітря або воду в системи міського опалення. Такий підхід був би вигідний як операторам датацентрів, так і міським службам.

У 2007 році IBM прогнозувала, що до 2012 року мобільні телефони стануть використовуватися як гаманці - для оплати послуг і товарів, бронювання квитків та інших цілей. Це відбулося раніше. Вже цього року з'явилися телефони з підтримкою технології NFC, які можна використовувати як гаманці, хоча сама технологія NFC ще не одержала широкого розповсюдження. Наступного року очікується поява чисельних смартфонів із NFC-функціоналом.

У 2006 році IBM опублікувала прогноз, що в 2011 році з'являться так звані миттєві перекладачі, які зможуть у реальному часі переводити розмову людини на іншу мову, використовуючи передові лінгвістичні алгоритми. Поки що це не відбулось. Правда, з'явилися програми, які досить непогано і дуже швидко перекладають великі тексти та навіть ціли книги.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru