Реклама

Новий спосіб охолодження серверів від Intel економить до 90% електроенергії

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 07 September 2012

охолодження серверів за допомогою мінерального маслаНовий спосіб охолодження серверів від Intel виявився на 90% ефективнішим за традиційний. Компанія Intel нещодавно завершила випробування нового «зеленого» способу охолодження, при якому сервер повністю занурюється у мінеральне масло.

Сервера Intel були занурені у наповнені охолодженою масляною рідиною ванни протягом цілого року. Виявилося, що занурення у масло - це не божевілля, а цілком ефективний спосіб охолодження енергоємних комп'ютерів у датацентрах. "Ми можемо знизити витрату енергії на охолодження на 90-95%, а також знизити споживання енергії серверами на 10-20%", - повідомляє компанія.

Майк Паттерсон з Intel повідомив, що ця технологія виявилася цілком безпечною для компонентів сервера. Після закінчення випробувального періоду, сервери Intel були поміщені у лабораторію аналізу несправностей, яка не виявила жодних пошкоджень.

"Занурення у масло серверів, для людей не знайомих з результатами нашого дослідження, може здатися ризикованим заходом", - говорить Паттерсон. "Але не варто зациклюватись на першій реакції".

На даний момент, деякі датацентри вже застосовують даний підхід для охолодження своїх комп'ютерних систем. У їхнє число входять такі компанії як Oil/Gas Seismic Processing Center; European Colocation Center; East Coast Corporate Data Center; US Research Institute; і the Texas Advanced Computing Center.

Як охолоджувальний агент застосовується прозора, нев'язка, непахуча та нетоксична охолоджувальна рідина. Компанія назвала її GreenDEF.

охолодження серверів за допомогою мінерального масла GreenDEF

Економія енергії відбувається за рахунок відмови від повітряних кулерів, у яких відпадає необхідність при зануренні серверів у масло.

Компанія також згадує про зростання відмовостійкості серверів, що обумовлено відсутністю пилу. Пил є тепловим ізолятором, що веде до підвищення температури і зниження надійності.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru