Реклама

Розроблено кремнієвий квантовий чип сумісний з сучасною електронікою

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 15 September 2012

кремнієвий квантвоий чипВчені з Брістольського університету розробили кремнієвий чип, що стане основою масового виробництва мініатюрних квантових чипів. Перехід від скляних до кремнієвих схем, є істотним проривом, оскільки квантові мікросхеми з кремнію сумісні з сучасною мікроелектронікою. В остаточному підсумку, це дозволить інтегрувати квантові технології зі звичайними мікроелектронними схемами.

На відміну від звичайних кремнієвих чипів, принцип роботи яких ґрунтується на контролі електричного струму, квантові схеми маніпулюють окремими часточками світла (фотонами) з метою здійснення обчислень. Ці схеми задіють дивні квантово-механічні ефекти, такі як суперпозиція (здатність частинки знаходитись у двох місцях одночасно) і заплутаність (сувора кореляція стану кількох частинок). Для виробництва цих технологій можуть застосовуватися вже існуючі техніки створення звичайної мікроелектроніки. Ці нові схеми сумісні з існуючою оптоволоконною інфраструктурою та можуть бути інтегровані в інтернет.

Марк Томпсон, що займає посаду заступника директора Центра квантової фотоніки, говорить: "Використовуючи кремній для маніпуляцій зі світлом, ми розробили схеми, розмір яких у 1000 разів менший за сучасні скляні схеми. У майбутньому стане можливим масове виробництво таких чипів за допомогою стандартних технологій. Набагато менші розміри уможливлять інтеграцію їх у пристрої, які раніше не були сумісні зі скляними чипами".

"По суті, це початок нової області квантових технологій, що уможливить створення квантових комп'ютерів і розв'язання з їхньою допомогою складних наукових проблем".

Брістольска дослідницька група вважає, що на сьогодні вже розроблені всі ключові компоненти, необхідні для створення функціонуючого квантового процесора. Цей потужний вид комп'ютерів використовує квантові біти (кубіти) замість звичайних бітів сучасних комп'ютерів. Квантові комп'ютери будуть відрізнятись безпрецедентною обчислювальною потужністю у таких областях як пошукові системи та розробка нових матеріалів і ліків.

 

 

Джерело: Infonova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru