Реклама

Компанія Hitachi представила практично "вічний" носій цифрових даних

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Thursday, 27 September 2012

"вічний" кварцовий носій даних від HfitachiКожна людина, що має велику колекцію CD або DVD-дисків, зіштовхується із проблемою ненадійності сучасних носіїв інформації. Для того, щоб надійно зберігати свої дані, необхідним стає їхнє періодичне перенесення із одного носія інформації на іншій, як правило, носій інформації нового покоління. Це буде абсолютно непотрібно, якщо для зберігання своїх даних використовувати нові технології, розроблені японською компанією Hitachi, представники якої гарантують, що на їхніх нових носіях дані можуть зберігатися безкінечно довго, принаймні протягом кількох сотень мільйонів років.

У чому ж полягає секрет нової технології зберігання даних від Hitachi? Як накопичувач інформації використовується тонка пластина із кварцового скла, еластичного та міцного матеріалу, що витримує вплив високих температур, випромінювань різного виду та інших несприятливих факторів абсолютно без втрати своїх фізичних властивостей, які, до речі, не погіршуються з часом.

Казуйоші Торій (Kazuyoshi Torii), дослідник з компанії Hitachi, розповів: "Обсяг даних, створюваних людством щодня, зростає "вибуховими" темпами. Але, з погляду тривалого зберігання інформації, щоб зберегти її для майбутніх поколінь, ми відійшли ненабагато далі від того, щоб висікати написи на каменях. Зараз, як ніколи раніше, людство особливо сильно потребує нову технологію, здатну забезпечити зберігання даних на дуже довгий час".

"вічний" кварцовий носій даних від Hfitachi

У новій технології компанії Hitachi дані зберігаються у традиційній двійковій формі за допомогою створення крапок в об'ємі тонкого кварцового скла. Записані дані зможе прочитати будь-який оптичний мікроскоп, з'єднаний з комп'ютером, тут лише можна сподіватися на те, що у майбутньому, незалежно від виду комп'ютерів, які будуть тоді існувати, до них можна буде підключити мікроскоп.

Прототип пристрою тривалого зберігання дані компанії Hitachi являє собою пластину кварцового скла, розмірами 2 на 2 сантиметри і товщиною 2 міліметри. Щільність запису інформації на один шар такого кварцового "диска" становить близько 40 мегабайт на квадратний дюйм, що можна порівняти з щільністю запису інформації на CD-дисках. Але, на відміну від останніх, кварцовий носій інформації абсолютно без втрат витримує перебування при високій температурі близько 1000 градусів Цельсія протягом двох годин часу, не піддається впливу прямих променів світла, радіохвиль та інших видів випромінювання.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org