Реклама

Розроблено 500-гігабайтний оптичний диск

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 27 April 2009

500gb_discУ дослідницьких лабораторіях компанії General Electrіc розроблена нова технологія оптичного збереження даних. Вченим GE вдалося створити новий диск, що використовує для зберігання даних технологію мікро-голографії. Ємність нового носія досягає 500 гігабайт, що в 10 раз перевищує ємність дисків формату Blu-ray і у 100 разів ємність звичайних DVD.

Як випливає з повідомлення компанії, читається й пишеться новий мікро-голографічний носій майже так само, і існуючі на сьогодні Blu-ray накопичувачі чи звичайні DVD. Але це лише з погляду користувача. Всередині цих носіїв і їх програвачів зовсім нова технологія, ключова відмінність якої криється в тому , що при записі даних використовується не тільки вся поверхня, але й увесь об’єм носія. Таким чином, в GE говорять про створення першого у світі промислового зразка тривимірного запису даних.

"Голограми в дисках представлені тривимірними шарами , що зберігають біти інформації. Кожний такий шар можна багаторазово записати та прочитати за допомогою відповідного лазерного променя в програвачі , - говорять в General Electrіc. - Хоча технологія голографічного зберігання являє собою технологічний прорив у зберіганні даних , апаратні рішення для нових дисків зовні та по габаритах можуть бути дуже схожі на існуючі дискові домашні та комп'ютерні програвачі".

Розробники говорять , що на другому етапі можна буде створити 1- терабайтні диски, а потім і 2- терабайтні, адже фактично обсяг збережених даних обмежений лише товщиною самого носія - чим він товстіше, тим більше шарів даних на нього можна записати. При нинішньому розвитку технологій, товщина одного шару становить близько 1 мікрона, у майбутньому розробники обіцяють створити ще більш тонкі шари.

В GE говорять , що працювали над новою технологією більш 6 років, але якихось конкретних даних по появі нових носіїв або по цінам на них у компанії поки не надають . Однак відомо, що спочатку компанія має намір випустити професійну лінію устаткування для нового формату, лише потім споживчу.

"Навіть за сучасними оцінками, наша розробка багаторазово перевершує конкурентів по співвідношенню вартості носія та його об’єму . День, коли ви зможете зберегти всю вашу колекцію HD-фільмів всього на одному диску , набагато ближчий, ніж ви думаєте", - говорить Браєн Лоуренс, керівник проекту GE Holographіc Storage.

За його словами, голографічні диски відкривають шлях до такого явища як тривимірні HD-фільми та телебачення.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru