Реклама

Сантиметровий голографічний кристал від AON вмістить терабайт даних

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 13 February 2012

голографічний кубГолографічні системи запису та зберігання інформації відомі і виготовляються в обмежених кількостях вже досить давно. Але вони не отримали широкого розповсюдження через повну відсутність явних переваг перед іншими технологіями оптичного запису інформації. Тепер, компанія AON збирається змінити таке положення справ, її представники оголосили про те, що розроблений ними голографічний пристрій здатний записати терабайт даних на кубічний сантиметровий кристал.

Технологія голографічного запису інформації майже повторює відому технологію створення оптичних голограм. Береться лазер, його промінь розщеплюється на два промені - на інформаційний і опорний. Відбите від предмета світло комбінується зі світлом опорного променя і фіксується фотографічною пластиною. При цьому, замість того, що б зафіксувати зображення предмета на пластині, на ній фіксується інтерференційна модель предмета, і ця модель містить набагато більше інформації про предмет, ніж звичайне двовимірне зображення. Саме тому відтворену голограму можна бачити у трьох вимірах і під будь-яким кутом.

Для запису інформації в голографічний кристал світло лазера відбивається від поверхні спеціального модулюючого пристрою. Цей пристрій являє собою матрицю з мініатюрних дзеркал, встановлених на верхній частині не менш мініатюрних мікроелектромеханізмів. Мікромеханізм, залежно від стану електричного сигналу, що подається на нього, або утримує дзеркало у нормальному положенні, або опускає його трохи нижче, створюючи голографічну "сторінку" зі світлих і темних крапок, які відповідають бітам інформації. Як тільки процес запису цієї сторінки у кристал завершується, кут падіння лазерного променя трохи змінюється, змінюються сигнали, що подаються на модулятор, і можна приступати до процедури запису у кристал наступної сторінки. Щоб прочитати дані певної сторінки, потрбіно освітити кристал світлом лазера, спрямованим під відповідним кутом і на матриці фотоприймача формується зображення зі світлих і темних крапок.

голографічний куб

При використанні як носіїв інформації таких голографічних кристалів обсяг записуваної у них інформації обмежується тільки фізичним об'ємом самого кристала і точністю, з якою можна встановлювати кут падіння променя лазерного світла. Представники компанії AON заявляють, що вони володіють технологіями, які у майбутньому дозволять записати у сантиметровий голографічний куб, виготовлений з ніобату літія, до 10 терабайтів даних, а швидкість передачі даних при зчитуванні буде становити 1,2 терабайти за секунду. Дані, записані у голографічний куб, можуть зберігатися набагато довше, ніж на всіх сучасних носіях, це пов'язане з тим, що використовуваний матеріал абсолютно не втрачає своїх оптичних властивостей з часом. Вартість зберігання інформації буде коливатися у діапазоні 0,11-0,85 долара за один гігабайт інформації.

Звісно, заява на зразок: "у нас є суперсекретна дивовижна технологія, але поки ми вам не розповімо і не покажемо як вона працює", дозволяє припустити, що з великою ймовірністю такої технології ще не існує в дійсності. Але компанія AON у даний момент інтенсивно шукає фінансування і партнерів, які забезпечать подальші дослідження, розробки і виведення на споживчий ринок нових пристроїв голографічного зберігання інформації.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org