Реклама

У Великобританії відкрито найбільшу морську вітрову ферму у світі

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 15 February 2012

вітрова ферма Walney Wind FarmНова вітрова електростанція в Ірландському морі нараховує 102 турбіни з роторами діаметром по 107 і 120 метрів. Тепер цей колос буде постачати електроенергію у 320 тисяч домогосподарств.

Рекордна система Walney Wind Farm - спільний проект данської енергетичної компанії DONG Energy (їй належить 50,1% у підприємстві), британської SSE, а також ряду європейських фірм.

Станція розташувалася на відстані приблизно 15 кілометрів від узбережжя острова Walney, у районі, де вже діють або будуються ще кілька вітрових ферм. Однак Walney Wind Farm - найбільша не лише серед них, але й серед усіх морських вітрових ферм у світі. Її номінальна потужність становить 367,2 МВт (по 3,6 МВт на турбіну).

Станція складається із двох частин (Walney 1 і 2) по 51 турбіні кожна. вітри їхньому зведенні DONG Energy і партнери поставили своєрідний рекорд у галузі. Першу чергу ферми вони закінчили за 7 місяців, а другу (включаючи вежі, турбіни, підводні кабелі) - всього за 5 місяців і 13 днів.

Частина Walney 1 була введена в експлуатацію у липні 2011 року. Перша з турбін Walney 2 дала струм у листопаді. А офіційне відкриття готової Walney Wind Farm відбулося 9 лютого 2012 року.

вітрова ферма Walney Wind Farm

Вітряки для Walney Wind Farm виготовив промисловий гігант Siemens (фотографії ALAMY, DONG Energy).

Глибина моря у місці встановлення турбін - 19-23 метри. Висота осей турбін над морем 84 і 90 м. Відстань між турбінами 750-960 м. 

На церемонії введення електростанції в експлуатацію Едвард Дейві (Edward Davey), британський держсекретар з питань енергетики, заявив, що 2012-2014 роки стануть роками індустріалізації морських вітрових ферм.

І хоча зараз вони обходяться у два із зайвим рази дорожче наземних (3,3 мільйони фунтів проти 1,25 млн за мегават), проте морські ферми не віднімають коштовну площу на суші, не псують пейзаж, не заважають місцевим жителям шумом.

При масовому розгортанні витрати на такі конструкції підуть на спад, так що морські вітряки зможуть постачати порівняно недорогу електрику, яка вже зможе поборотися з енергією від викопного палива. Тому Великобританія виплачує субсидії компаніям, що розвивають «вітрові» проекти.

Зараз Туманний Альбіон має у своєму розпорядженні морські вітрові станції загальною потужністю 1,5 гігавати, а до 2020 року планує наростити цей параметр до 18 гігават. І це у доповнення до великих вітрових електростанцій на суші. Якщо до 2020 року загальне число морських вітрових турбін у Великобританії повинне вирости до 4300, то наземних у той же час - до 10000.

вітрова ферма Walney Wind Farm

Додамо, що наприкінці 2012 року звання найбільшої на планеті морської вітрової ферми повинне перейти до електростанції London Array, що будується у даний момент в естуарії Темзи, на відстані 28 кілометрів від узбережжя графства Кент. Тоді повинна запрацювати перша фаза даного комплексу, що складається з 175 турбін загальною потужністю 630 МВт.

Надалі London Array будуть поступово розширювати, у другій фазі до - 217 турбін, а далі до сумарного 341 вітряка (по 3,6 МВт кожний).

По ідеї, пише DONG Energy, існує можливість подальшого розширення і для Walney Wind Farm, але точних планів на цей рахунок поки немає.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: membrana.ru