Реклама

В Італії побудують дивовижний віадук-електростанцію

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 08 February 2011

віадук ІталіяІталійські архітектори розробили проект віадука, що не тільки виконує свої прямі обов'язки, але й є електростанцією, що використовує альтернативні джерела енергії – сонячну та вітряну, причому кількості вироблюваної електроенергії достатньо, щоб задовольнити потреби містечка на 15 тисяч будинків.

Своїм народженням проект Solar Wind («Сонячний вітер») зобов'язаний архітекторам Джованно та Луїзі Сораціно, а також Франческо Колароссі, які розробили його в рамках конкурсу, запропонованого владою курортного регіону Калабрія. Як об'єкт для реконструкції пропонувався один з мостів, розташованих на краю Апеннінського півострова.

У результаті на суд журі був представлений модернізований віадук, що з'єднує комуни Шилла і Баньарера. Його пропонується обладнати 26 вітрогенераторами із продуктивністю 36 млн кВт-годин в рік. Крім того покриття дороги буде являти собою сонячні батареї, захищені міцними пластиковими оболонками.

віадук Італія

Проектом також передбачене будівництво на узбіччі дороги геліотеплиць, у яких будуть вирощуватися екологічно чисті овочі.

віадук Італія

Так як проект отримав схвалення з боку місцевої влади, незважаючи на вартість модифікації віадука в 20 млн доларів, цілком імовірно, що найближчим часом італійці зможуть переміщатися по настільки незвичайному «мосту-електростанції».

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru