Реклама

Вчені створили мікроскопічні ваги для зважування бактерій

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 05 February 2011

бактеріальні вагиВ арсеналі вчених з'явився ще один прилад, що допоможе оцінювати ефективність нових антибіотиків - це ваги для бактерій. Цікаво, що для їхнього створення треба було всього лише по-новому глянути на старі добрі CD плеєри.

Розробкою ваг для бактерій зайнялися в лабораторії Раоля Копельмана, а за основу був взятий дипломний проект Брендона Макнаута, що працював у дослідницькому центрі.

Тепер для того, щоб оцінити вагу бактерії, досить прикріпити її до магнітної кульки, що асинхронно обертається у магнітному полі. При цьому, чим більша вага мікроорганізму, прикріпленого до кульки, тим він повільніше обертається, що пояснюється надзвичайно малими розмірами самої кульки. Так, наприклад, при зважуванні E.coli (кишкова паличка), кулька обертається в чотири рази повільніше. Дослідники відзначають високу чутливість нового приладу, що здатний відреагувати на зміну росту бактерії всього в 80 нанометрів.

Цінність нового приладу полягає в тому, що до моменту його створення оцінювати ефективність антибіотиків доводилося по динаміці росту цілої бактеріальної культури, на вирощування якої затрачався тривалий час і значні кошти.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru