Реклама

Нервова тканина тарганів та сарани допоможе рятувати людські життя

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 15 September 2010

tarhanНе хочемо вас лякати, але ваш дім може бути заражений ефективними антибіотиками, що здатні рятувати людські життя. Дослідники із Університету Ноттінгема припускають, що мозкова тканина деяких комах, таких як таргани чи сарана, володіє потужними антибіотичними властивостями. Вона знищує до 90% метицилін-стійких клітин золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus) та кишкової палички (Escherichia coli) не завдаючи шкоди людським клітинам в лабораторних умовах.

Метицилін — хімічно модифікований пеніцилін, що широко використовується для боротьби із золотистим стафілококом, оскільки з часом ця бактерія мутувала та виробила імунітет до звичайного пеніциліну. Золотистий стафілокок очолює список бактерій, якими найчастіше заражаються в медичних установах та є збудником багатьох інфекцій та захворювань.

Дослідники визначили дев’ять молекул, що містяться в нервовій тканині комах, що є токсичними для бактерій, але нешкідливі для клітин людини. Ці тканини можуть бути використанні для розробки нових видів антибіотичних препаратів, які будуть ефективними в лікуванні інфекцій, стійких до звичайних препаратів.

Для боротьби із такими штамами інфекцій як MRSA (метицилін-стійкий золотистий стафілокок) це може мати величезне значення. MRSA є надзвичайно стійким до дії звичайної суміші антибіотиків, що використовують для лікування бактеріальних інфекцій, і створює особливі труднощі в лікарняних умовах, оселяючись в приміщеннях, звідки його практично неможливо викорінити. Коли звичайні препарати не дають потрібного результату, лікарі змушені вдаватись до процедур, деякі з яких викликають дуже неприємні побічні ефекти для здоров’я людини.