Реклама

Китайські дослідники навчились зберігати дані у бактеріях

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 23 December 2010

e.coliДослідники з Китайського університету в Гонконзі успішно продемонстрували спосіб зберігання зашифрованих даних у бактеріях. Для експерименту була використана колонія бактерій E. coli (кишкова паличка). У ДНК вісімнадцяти бактерій колонії вдалось вмістити кількість інформації, еквівалентну об’єму декларації незалежності США. Так як кількість бактерій в одному грамі біологічного матеріалу складає близько 10 мільйонів клітин, для кращого уявлення можна сказати, що в них може вміститись 90 ГБ інформації.

Дані також можуть бути зашифровані, завдяки природному процесу генетичної рекомбінації. Інформація кодується ферментами під назвою рекомбінази, дії яких контролюються транскрипційними факторами.

Проте даний метод має ряд недоліків, серед яких необхідність у дорогому секвенсорі, необхідному для зчитування даних з бактеріальних клітин. Також сам процес потребує досить багато часу і є досить втомлюючим. Більш того, токсичні ДНК серед збережених послідовностей будуть з часом мутувати і втрачати таким чином частину записаних у них даних.

Бактерії мають великий потенціал щоб стати більш стійким способом зберігання даних, ніж традиційні електронні засоби. Наприклад, бактерії Deinococcus radiodurans можуть витримувати потужні електромагнітні імпульси (відбуваються під час сонячних спалахів, а також є одним із основих уражаючих факторів ядерної зброї), а також випромінювання від радіоактивних опадів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua