Реклама

Ліки від старіння будуть створені вже через 5 років

( 8 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Wednesday, 13 March 2013

ліки від старостіВідомий гарвардський вчений Девід Сінклер повідомив про прорив у розробці ліків, які можуть блокувати процес старіння. За словами вченого, вже через 5 років з'являться препарати, здатні продовжити життя до 150 років.

У статті Сінклера, опублікованій у Science, розповідається, що взаємодія з однієію амінокислотою у ферменті SIRT1 має вирішальне значення для розробки препаратів, що продовжують життя.

SIRT1 на клітинному рівні контролює ремонт ДНК, апоптоз (смерть клітин), циркадні ритми, секрецію інсуліну та мітохондріальний біогенез. SIRT1 є ферментом у класі молекул, що називаються сіртуїни. Останні дослідження показують, що активація сіртуїнів знижує темпи старіння клітин завдяки взаємодії з іншими клітинними «перемикачами», такими як FOXO3a і PGC-1a.

Ресвератрол із групи поліфенолів, який міститься у червоному вині та винограді, є слабким природним активатором сіртуїна і у деяких дослідженнях продемонстрував продовження життя у піддослідних мишей. Однак дані по активаторах сіртуїна суперечливі, а пряма активація SIRT1 вважається справою неймовірно складною, оскільки в історії фармацевтики ніколи не було препарату, який міг би нешкідливо прискорювати роботу ферменту.

Проте, пошук ліків від старечих хвороб привів до того, що у 117 експериментах вченим вдалося підтвердити здатність окремих речовин активізувати SIRT1. Тепер гарвардські вчені точно знають, як активізувати фермент і добре розуміють молекулярний механізм активації.

Таким чином, механізм алостеричної активації (як у випадку з ресвератолом) дозволяє розробити препарати для терапії багатьох захворювань, пов'язаних зі старінням. «Побічним ефектом» даної терапії буде продовження життя орієнтовно до 150 років. За заявою Девіда Сінклера, «таблетка довголіття» буде у продажі вже у найближчі десятиліття. При цьому «ліки від старості» будуть готові вже протягом 5 років, але буде потрібно багато часу на їхні випробування та підтвердження ефективності.

«Фактично, нові препарати будуть лікувати одне захворювання, але на відміну від сучасних ліків, запобігати розвитку 20 інших хвороб, - говорить Сінклер. - По суті, нам вдасться сповільнити старіння. Деякі з нас могли б жити до 150 років».

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru