Реклама

Наночастинки з токсином бджолиної отрути успішно знищують ВІЛ

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 09 March 2013

бджолина отрута вбиває ВІЛНаночастинки, що несуть один із токсинів, який входить до складу бджолиної отрути, знищують Вірус імунодефіциту людини, не завдаючи шкоди оточуючим клітинам, як з'ясували вчені з медичної школи Університету Вашингтона у Сент-Луїсі. Це відкриття є важливим кроком на шляху до розробки вагінального гелю, що запобігає поширенню ВІЛ, віруса, що викликає СНІД.

"Ми сподіваємося на те, що у тих регіонах, де ВІЛ поширюється зі швидкістю епідемії, люди зможуть використовувати цей гель для запобігання зараженню", - сказав доктор Джошуа Худ. Дане дослідження опубліковано у журналі Antiviral Therapy.

Бджолина отрута містить токсин під назвою мелітин, який проробляє отвори у захисному шарі, що оточує ВІЛ та інші віруси. Великі дози незв'язаного мелітина можуть завдати серйозної шкоди. На додаток до антивірусної терапії, автор статті, Самуель Віклайн, продемонстрував, що наночастинки з мелітином ефективно вбивають ракові клітини.

У ході даного дослідження вчені з'ясували, що заряджені мелітином наночастинки не шкодять нормальним клітинам. Це обумовлено захисними бамперами, які були додані на поверхню наночастинок. У разі зіткнення з нормальною клітиною, яка набагато більша за розміром, ці наночастки просто відскакують від них. За своїми розмірами ВІЛ менший, тому він легко проходить між бамперами і контактує з поверхнею наночастинки, де його чекає токсин.

"Ми атакуємо спадкову фізичну властивість ВІЛ", - говорить Худ. "Теоретично, не існує способу адаптації вірусу до такої атаки".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru