Реклама

Наночастинки навчили вибірково впливати лише на старіючі клітини

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 10 October 2012

розумні наночастинки впливають лише на старі клітиниКоманда іспанських вчених розробила "розумні" наночастинки, які у перспективі можуть використовуватися для боротьби із симптомами старіння організму.

Спеціально сконструйовані наночастинки можуть вибірково звільняти лікарські препарати у старих клітинах організму людини. Потенціал даної технології дуже великий: вона може впоратися з такими недугами, як рак, дегенерація клітин, хвороби Альцгеймера, Паркінсона і т.д.

"Розумні" мезопористі наночастинки з кремнію містять галактоолігосахариди, які перешкоджають виходу ліків у молодих здорових клітинах і звільняють їх лише у старіючих клітинах. Інакше кажучи, вчені вперше змогли створити "систему наведення", що спрямовує препарат саме у дегенеративні клітини, що є причиною різних хвороб.

розумні наночастинки впливають лише на старі клітини

"Розумні" наночастинки здатні виявити старі клітини і впливати на них різними препаратами

У ході експериментів дослідники вже оцінили ефективність нових наночастинок. Зокрема, вдалося впливати на старі клітини, що виділяють бета-галактозидазу, фермент, який є характерним для старіючих клітин. Вчені розробили особливі наночастинки, які "навелись" на цей фермент, виявили у такий спосіб старі клітини та знищили їх, відкриваючи дорогу для самоомолодження організму.

Старіння клітин є фізіологічним процесом, що усуває занадто пошкоджені клітини, які приносять організму більше шкоди, ніж користі. Коли людина молода, механізми старіння запобігають багатьом хворобам, наприклад, розвитку пухлин. Проблема у тому, що з віком старіючих клітин усе більше - вони накопичуються в органах і тканинах, порушуючи нормальне функціонування організму. Відкриття іспанських вчених показує, що медицина може використовувати цілеспрямований вплив на старі клітини: лікувати їх або ж взагалі знищувати.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru