Реклама

У людини виявлено дві нові групи крові - Джуніор і Лангерайс

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 24 September 2012

групи крові людиниЗавдяки недавнім дослідженням, з'ясувалося, що у людини не чотири, а шість груп крові. Дослідники, яким вдалося зробити дане відкриття вже дали назви новим групам - Джуніор і Лангерайс.

За словами керівника дослідження Брайана Балліфа, проблема з несумісністю крові у носіїв цих груп спостерігається досить рідко. Але, незважаючи на це, існують групи ризику, у крові яких був виявлений характерний етнічний компонент. 

Саме з цієї причини, у багатьох випадках виникають труднощі під час переливання крові. Те ж саме спостерігається при вагітності і пояснюється несумісністю матері та плоду. 

Група крові Джуніор з негативним резус-фактором була виявлена приблизно у 50 тис. жителів Японії. 

Необхідно підкреслити, що зробити відкриття вдалося завдяки використанню методу мас-спектометрії. Саме цей метод дозволив визначити на поверхні еритроцитів протеїни ABCB6 і ABCG2. Ці транспортні білки, головним призначенням яких є перенесення і виведення речовин із клітини, обумовлюють групу крові Лангерайс і Джуніор. Дотепер, науці було відомо лише тридцять білків, які відповідають за групу крові. Але після нового дослідження до списку додалися ще два. 

Доречі, нові білки впливають на здатність організму до стійкості від впливу протипухлинних препаратів. Вчені думають, що за допомогою цього відкриття вдасться вдосконалити технології лікування ракових захворювань. Найцікавіше те, що експертам вдалося виявити антигени для цих груп ще 10 років тому. Але зрозуміти їхні генетичні основи, вчені змогли лише зараз. Більше того, автор дослідження припускає, що у природі існує ще кілька груп крові, які насьогодні день ще не відомі.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: sbio.info