Реклама

Канадські вчені створили універсальну кров для переливання

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 18 April 2011

еритроцитиГрупі вчених з Університету Макгіла (Канада) вдалося створити універсальні еритроцити, що дозволить у критичній ситуації підтримати життя пацієнта шляхом переливання отриманої нейтральної крові, незалежно від його власної групи крові та резус-фактора.

Нагадаємо, що групу крові та резус-фактор обумовлюють специфічні молекули, що містяться на поверхні мембран еритроцитів. При цьому якщо група крові, що переливається пацієнтові, не відповідає його власній, несумісні один з одним еритроцити злипаються, що надалі приводить до розвитку ниркової недостатності та гемолітичної анемії, що є загрозою життю. Крім того, чужорідні поверхневі молекули-антигени піддаються атаці з боку імунних клітин.

Відзначимо також, що навіть у тому випадку, якщо кров донора і реципієнта однойменна, існує ймовірність несумісності, що виникає в результаті того, що в клітинах крові будь-якої людини присутній набір непостійних, характерних тільки для неї, молекул.

Оригінальний метод, запропонований канадськими фахівцями під керівництвом доктора Саніа Мансурі, полягає в тому, що кожний еритроцит «упаковується» у кілька шарів біополімера, що перешкоджає розпізнаванню молекул мембрани антитілами. До складу полімеру входять хітозан-фосфорхолін, альгінат і полілізин-поліетиленгліколь.

Основними перевагами нового методу є низька вартість та простота реалізації.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru