Реклама

Вчені працюють над створенням синтетичної крові

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 25 March 2009

erytrotsytБританські вчені можуть стати першими в створенні синтетичної людської крові з ембріональних стовбурових клітин.
Грандіозний проект зможе забезпечити необмежену кількість крові для екстрених переливань без ризику зараження.

Клітини можуть створюватися з універсальних донорів ембріонів – тип О- (перша група крові, негативний резус-фактор)  і можна буде гарантувати безпеку в плані інфекцій, тому що вони ніколи не були всередині людського тіла.

Трирічний проект буде вестися під керівництвом шотландської Національної служби переливання (SNBTS) при співпраці з Національною службою охорони здоров'я та фондом Wellcome Trust, найбільшою у світі медичною дослідницькою благодійною організацією.

Директор Національної служби переливання, професор Марко Тернер займається дослідженням проблеми забезпечення донорської крові вільної від інфекційного агенту хвороби Кройцфельдта Якоба (Варіантна хвороба Крейтцфельда-Якоба, рідкісне захворювання людини, що вражає центральну нервову систему, вперше діагностована в Об’єднаному Королівстві 1996 року), людська форма 'коров'ячого сказу'.

Ймовірно декілька пацієнтів заразилися цією інфекційною хворобою через переливання крові.

Дослідники будуть проводити експерименти з людськими ембріонами, що залишилися від екстракорпорального запліднення, щоб знайти ті, які генетично запрограмовані на розвиток групи крові О-, що є універсальною донорською групою, ця кров може переливатися будь-якій людині без загрози реакції відторгнення.

Завдяки тому, що клітини розмножуються необмежено, з'явиться можливість виробляти в лабораторних умовах відносно рідкісну групу крові з ембріональних стовбурових клітин - у необмежених кількостях.

Ідея знищення ембріонів для створення стовбурових клітин піднімає етичні питання, але в теорії, всього один ембріон зможе задовольнити потреби націй.


За матеріалами: infuture.ru