Реклама

Малярійних паразитів чекає смерть від голоду

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Tuesday, 10 February 2009
malaria_komarАвстралійські біологи зробили революційний прорив у боротьбі із однією з найпоширеніших хвороб у світі - малярією. Виявлений ними ензим здатний заблокувати травний процес паразитів, що приводить до неминучої загибелі рознощиків зарази.


У світі налічується півмільярда людей, що страждають від малярії, з них щорічно помирає один мільйон. Довгі роки вчені борються із цим захворюванням і от, здається, зброя знайдена.

Дослідницька група з австралійського університету Монаш під керівництвом професора Джеймса Уістока розробила ензим, що при потраплянні до травної системи протозойних паразитів, викликає блокування в них функцій засвоєння нутрієнтів, що веде до виснаження інших механізмів виживання та наступної смерті від голоду.

Таке відкриття уможливлює створення нового класу ліків і знезаражуючих засобів, націлених на винищування безпосередньо паразитів.
«Близько 40 % населення Землі перебуває в групі ризику захворювання малярією, - коментує результати відкриття професор Уісток. - На сьогоднішній день це більше 2,5 млрд. людей. Проблему збільшує здатність паразитів до еволюції, внаслідок чого вони знаходять імунітет до ліків. Медикам доводиться постійно придумувати нові терапевтичні методики».

Малярія викликається рядом паразитів сімейства Plasmodium, які потрапляють у кров людини з укусом комара. Вони поїдають кров'яні тільця, задовольняючи свої потреби в протеїні.

malaria_klityny
Паразит Plasmodium falciparum поїдає червоні кров'яні тільця


Симптоми хвороби з'являються на 10-15 день після укусу - слабість, головні болі, блювота та висока температура. Якщо на цьому етапі хворобу не зупинити, вона починає становити смертельну загрозу для організму, оскільки паразити знищують кров'яні тільця - природний «транспорт» для живильних речовин і блокують потік крові до життєво важливих органів.

Стандартні засоби боротьби із малярією містять у собі терапію на основі хініну та артемізиніна. Окрім того, йде постійна боротьба з популяцією комарів - рознощиків захворювання. Однак і збудники хвороби, і їхні носії поступово знаходять імунітет до всіх загроз з боку людини.

Нова методика спрямована на руйнування травної системи паразитів, зокрема вона блокує роботу речовини, подібної до шлункового соку людини та маючого позначення Pf-M1. Оскільки даний ензим перебуває не в клітинах паразита, а безпосередньо у травному тракті, він легко стає «здобиччю» для нового класу ліків.

Після теоретичного випробування й перших лабораторних дослідів, вчені з університету Монаш опублікували результати своїх досліджень, які привернули увагу співробітників Міжнародного медичного центру малярії в Женеві. Зараз там почалися перші випробування нового лікарського препарату за участю добровольців.

 

 

За матеріалами: pravda.ru