Реклама

Медики винайшли спосіб заміни легеневого дихання при критичних ситуаціях

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 30 June 2012

заміна легеневого диханняВчені винайшли спосіб обходитися без зовнішнього дихання для живлення організму киснем. Це відкриття більше нагадує сюжет науково-фантастичного фільму, ніж реальне життя: дослідники розробили мікрочастинки, які при впорскуванні у кровотік швидко насичують киснем ваше тіло, навіть якщо ви не можете більше дихати. Це одне із кращих медичних відкриттів останніх років, яке у перспективі може рятувати мільйони життів щороку.

Це відкриття, зроблене командою Бостонського дитячого госпіталю, дозволить медикам підтримувати життя пацієнта у випадку виникнення гострої дихальної недостатності протягом 15-30 хвилин. Цього часу досить для того, щоб медики вжили необхідних заходів без ризику серцевого нападу чи перманентного пошкодження мозку пацієнта.

Відкриття вже було успішно протестовано на тваринах із критичною відмовою легенів. Коли доктори вводили цю рідину у їхні вени, то кисень у їх кровотоці відновлювався до близько-нормального рівня, зберігаючи їхнє життя протягом дорогоцінних хвилин.

Ці частинки складаються з бульбашок газоподібного кисню, покритих шаром ліпідів. Це абсолютно натуральні молекули, що використовуються організмом для збереження енергії або як компонент клітинних мембран.

заміна легеневого дихання

Киснева мікрочастинка, вкрита ліпідним шаром поряд із еритроцитами у кровотоці

Розмір цих жирових кисневих частинок становить близько 2-4 мікрометрів. Вони знаходяться у завислому стані у рідкому розчині, що може використовуватися персоналом інтенсивної терапії та швидкої допомоги. Цей надзвичайний еліксир містить "у три-чотири рази більше кисню, ніж червоні кров’яні тільця".

Подібні розчини у минулому не мали успіху, оскільки викликали газову емболію, замість насичення клітин киснем. За словами Джона Кхейра з департаменту кардіології Бостонського госпіталю для дітей, їм вдалося вирішити цю проблему завдяки застосуванню частинок, що піддаються деформації, замість бульбашок: "Ми обійшли цю проблему, упакувавши газ у маленькі частинки, що піддаються деформації. Вони значно збільшили площу поверхні газообміну і здатні протискуватися крізь ті капіляри, у яких застрягає газ".

Кхейр загорівся ідеєю розробки даної технології у 2006 році, після невдалої спроби лікування однієї з його маленьких пацієнток. Внаслідок крововиливу в легені, дівчинка зазнала серйозних пошкоджень мозку, які призвели до її загибелі, перш ніж медики встигли помістити її в апарат "серце-легені".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru