Реклама

Біоінженери навчились латати серце вуглецевими нанотрубками

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 24 May 2011

нанотрубкиАмериканські біоінженери використали мініатюрні вуглецеві трубки як опорні конструкції для відновлення клітин серця. В момент серцевого нападу відбувається відтік кисню, що руйнує клітини та тканини. Щоб допомогти їхній регенерації, зазвичай використовуються стовбурові клітини або каркаси з біологічно сумісних матеріалів.

А от група дослідників під керівництвом Томаса Вебстера із Браунівського університету запропонувала свій метод. Унікальний тим, що «ремонтні роботи» проводяться не тільки з формуючою саме серце м'язовою тканиною, але й із нервовими клітинами та ендотелієм (внутрішньою оболонкою кровоносних судин).

У цьому випадку в ролі «підмістків» виступає композитний матеріал, що об'єднав біологічно розкладний полімер (polylactic-co-glycolic acid) (PLGA) і нанотканину із вуглецевих трубок. За словами фахівців, нанотрубки значно збільшують провідні властивості матеріалу і його сумісність із клітинами людського організму.

Звіт про експерименти з «нанолаткою» опублікований у журналі Acta Biomaterialia, але це були попередні дослідження. Вченим ще потрібно підібрати ідеальне співвідношення між PLGA і вуглецевими волокнами, відпрацювати алгоритми серцево-судинної терапії, а також придумати, як доставляти «нанолатки» всередину організму.

Наступним кроком стануть досліди на тваринах (можливо, на домашніх, для яких серцева недостатність часто виявляється фатальною), після чого повинна настати черга людини.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru