Реклама

Ін'єкційний гідрогель відновлює пошкоджені тканини серця без оперативного втручання

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 24 February 2012

гідрогель для лікування серцяДослідники з Каліфорнійського університету у Сан-Дієго (США) представили ін'єкційний гідрогель, здатний ефективно і безпечно відновлювати пошкоджені у результаті серцевого нападу тканини.

За словами вчених, гідрогель складається зі свинячої серцевої сполучної тканини, яку очистили від клітин серцевого м'язу, висушили і перемололи у порошок (у цей момент сполучна тканина вже являє собою чисті структурні білки), а потім суспензували у рідині, яка може бути легко введена прямо у серце.

Нагрівшись до температури тіла, «рідина» перетворюється у щось «напівтверде», що нагадує пористий гель, і стимулює клітини на повторне заповнення областей пошкодженої серцевої тканини. Гідрогель, пояснюють дослідники, утворює своєрідний каркас, що задає і направляє ріст нових клітин у місці пошкодження, а також, очевидно, своєю присутністю викликає позитивну реакцію, яка запускає процес відновлення.

Важливо відзначити, що реакція на присутність гідрогелю не є запальною.

Додаткові експерименти показали, що гель також може бути введений через катетер; ця процедура менш інвазивна і не вимагає проведення операції та загальної анестезії. Це особливо важливо, оскільки різко виділяє дану роботу на фоні безлічі інших, які не надають можливості використання катетера.

Останні дані свідчать, що гель поліпшує серцеву функцію не тільки у малих тварин (мишей), але й у свиней, які мають пошкодження серцевого м'яза, що дозволяє почати випробування на людях. За словами вчених, із людьми буде працювати вже компанія Ventrix, заснована спеціально для цього авторами дослідження. Тести стартують протягом року.

Результати роботи представлені у статті, опублікованій у Journal of the American College of Cardiology.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru