Реклама

Плазмова дезінфекція - космічна технологія проти бактерій та вірусів

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Tuesday, 31 May 2011

плазмова дезінфекціяВ результаті тривалих досліджень на Міжнародній космічній станції, фахівці ЄКА розробили новий спосіб боротьби з інфекціями. Виявилося, що за допомогою плазми (перегрітого електрично зарядженого газу) можна ефективно знищувати віруси та бактерії, які загрожують життю людей.

"Плазмова дезінфекція може стати відмінним доповненням до можливостей нашої власної імунної системи, - говорить доктор Грегор Морфілл (Gregor Morfill) з Інституту неземної фізики Макса Планка. - Дезінфікуючий плазмогенератор є найтривалішим космічним експериментом в історії польотів людини в космос. Більше двох десятків астронавтів і космонавтів працювали з обладнанням на борті МКС".

Перший "Плазмокристалічний експеримент Нефедов" (PKE-Nefedov) у співробітництві з російськими вченими відбувся в 2001 році. Потім в 2006 році були експерименти PK-3 Plus і PK-4, які проходили як частина місії ЄКА Astrolab.

Завдяки міжнародним космічним дослідженням вдалося з'ясувати, що плазма може мати практичне застосування і на Землі. У цей час учені звернулися до ЄКА із проханням передачі технології плазмової дезінфекції для комерційного використання.

Під час роботи плазмогенератора утворюється велика кількість дуже активних речовин, таких як озон, окисли азоту, а також ультрафіолет, які вбивають мікроорганізми та руйнують багато токсинів. На відміну від стерилізації ультрафіолетовим світлом, плазмова дезінфекція дозволяє очистити найдрібніші тріщини, щілини та отвори, де можуть ховатися небезпечні віруси і бактерії.

Плазмогенератори можуть вирішити дуже серйозну проблему, пов'язану з появою цілого ряду суперштамів бактерій, які не бояться навіть найсильніших антибіотиків. Один із них, стійкий до ліків золотистий стафілокок (MRSA), тільки в ЄС щорічно вбиває більше 37 тис. чоловік і шкодить здоров'ю більше 150 тис. пацієнтів.

За допомогою ЄКА, команда доктора Грегора Морфілла в цей час створює спеціальну систему на основі холодної плазми, що допоможе дезінфікувати обладнання лікарень, знезаражувати рани, порожнини зубів і т.д. Згодом прилад неодмінно знайде якнайширше застосування і у домашніх умовах, наприклад для стерилізації зубних щіток або бритв, а також сухого "миття" рук.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru