Реклама

Еволюція людини відбувається набагато повільніше ніж вважалось раніше

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 15 June 2011

днкКанадські та британські вчені нещодавно опублікували результати свого дослідження в області людської еволюції, де стверджують, що процес еволюції homo sapiens проходить набагато повільніше, ніж вважалося раніше.

Всього лише 60 генетичних мутацій були передані дітям від їхніх батьків. Людський геном (сукупність всіх генів організму/хромосомний набір) складається з 6 мільярдів молекул, які є носіями генетичної інформації (нуклетоиди). Під час запліднення, кожний з батьків передає дитині близько 3 мільярдів нуклетоидів. Але під час цієї передачі даних (генетичної інформації) можуть відбуватися збої. Саме так з'являються генетичні мутації.

"До теперішнього моменту вчені передбачали, що проходить від 100 до 200 збоїв  при передачі генетичної інформації дитині від батьків" - говорить Філіп Евадалла - дослідник з Монреальского Університету та головний автор опублікованої наукової праці, що з'явилася в неділю в науковому журналі Nature Genetics.

Але нові дослідження в цій області показали, що в реальності "збоїв" (тобто генетичних мутацій) набагато менше. Їх не більше 60.

Під час своїх досліджень, вчені також хотіли з'ясувати, хто передає більше мутацій дитині - жінка чи чоловік. З'ясувалося, що в одній з сімей, які досліджувались, 92% генетичних мутацій передалось від батька. Натомість у іншої піддослідної сім'ї 64% генетичних мутацій дитина успадкувала від матері. Ці спостереження свідчать про значну варіацію генетичних мутацій всеридині та між різними сім'ями.

 

 

За матеріалами: infuture.ru