Реклама

Створено синтетичну ДНК, що здатна розмножуватись

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Tuesday, 17 February 2009

DNKАмериканські вчені із Флориди вперше продемонстрували штучний генетичний код у дії. Ними була розроблена синтетична форма ДНК, у якій були включені амінокислоти та білки, що не існують у вільному стані в природі. Створена штучна ДНК також здатна самовідтворюватися.


Творці штучної ДНК говорять, що їхня розробка - це важливий крок на шляху до створення штучного життя з біохімією, що дещо відрізняється від природного життя, що існує на Землі. Про своє досягнення біологи повідомили на вчорашній зустрічі Американської асоціації наукових досліджень AAAS у Чикаго.

Розробники ДНК відзначають, що їхня концепція говорить про можливість наявності у Всесвіті життя, що зовсім несхоже на те, що існує на нашій планеті. Потенційна система може мати принципово іншу систему еволюції, що відрізняється від концепції Дарвіна. "Це перший приклад повністю штучної хімічної системи, здатної еволюціонувати", - говорить один з авторів дослідження Стівен Бенер.

ДНК, створена біологами, має код із 12 "букв", що включають у себе 4 нуклеотида із природною основою та ще 8 "додаткових букв", які були створені шляхом хімічної модифікації природних нуклеотидів. ДНК із 12-буквеним кодом має класичну структуру, що нагадує подвійну спіраль,  невідрізниму за виглядом від справжньої природної ДНК.

Для того, щоб синтетична ДНК могла розмножуватися Бенер з колегами використали полімеразну ланцюгову реакцію, що звичайно застосовується для посилення ефекту від малих кількостей генетичного матеріалу. Працює система розмноження в спеціальному розчині з масляної емульсії та води, що періодично нагрівається та охолоджується.

"Наступним кроком повинна стати реалізація концепції природного відбору. Для цього необхідно дещо змінити вихідні умови зовнішнього середовища", - говорить Бенер. "Поки наша система не є самодостатньою, тому що їй потрібна постійне "підживлення" з її власних нуклеотидів і протеїнів", - повідомив він.

Незважаючи на це, через рік-два вчені мають намір створити ДНК, що самовідтворюється, яка сама буде виробляти потрібні їй елементи. У тому випадку, якщо такий експеримент завершиться вдало, можна буде говорити, що з'явився найпростіший зразок штучного життя.

Відзначимо, що такий підхід значно відрізняється від підходу знаменитого біолога Крейга Вентера, що також працює над створенням синтетичної форми життя. Вентер має намір незабаром створити повністю штучного мікроба, що буде створений «з нуля» - всі елементи будуть штучними проте він буде являти собою живий організм. У даному підході Вентер створює елементи мікроорганізму з елементів звичайної біохімії.

Підхід же команди Бенера більш придатний для використання в медицині, тому що його концепція ближча до природньої та базується на основі природних складових, таких як нуклеотиди. Крім того, цю концепцію можна використовувати для пошуку неземних форм життя.

 

За матеріалами: cybersecurity.ru