Таблетки, якими зазвичай лікують гіпертонію, можуть допомогти людям забути неприємні спогади і навіть вилікувати фобії, повідомляє команда вчених із Голландії.
Провідний дослідник доктор Мерел Кіндт (Merel Kindt), психолог Університету Амстердаму (University of Amsterdam), говорить, що звичайний препарат пропранолол, бета-блокатор, значно послаблює страхітливі спогади про павуків серед групи здорових добровольців, що прийняли участь у експерименті. "Ми можемо показати, що страх минув, що свідчить про ослаблення пам'яті", повідомляє Кіндт.
Отримані дані опубліковані у мережі в журналі Nature Neuroscience дуже важливі, оскільки препарат може запропонувати ще один спосіб допомоги людям, що страждають від емоційних розладів та інших проблем, що мають відношення до поганих спогадів.
Зазвичай, терапевти прагнуть навчити людей із такими розладами стратегії побудови нових асоціацій для блокування поганих спогадів.
Проблема полягає у тому, що спогади залишаються і розлади у людей часто повертаються, повідомляє Кіндт.
Пропранолол діє на нервові закінчення у частині мозку, відомій як мигдалина, регіоні, який відповідає за процес навчання, реакцію на страх, а також утворення спогадів.
Експеримент Кіндт та її команди включав 60 чоловіків та жінок, які вчилися асоціювати картинки павуків із ударом електричного струму. Такий досвід спричинив неприємні спогади.
Інші учасники бачили ту ж картину але не отримували удару електричним струмом. Для таких людей створювалась "безпечна" асоціація без реакції страху чи неприємних спогадів.
Наступного дня у людей, що отримали препарат, значно знизилась реакція страху, коли показувалась картинка та отримувався удар електричним струмом, у порівнянні з людьми, що отримували плацебо, повідомляють дослідники. "Це вказує на можливість ослаблення основної пам'яті", повідомляє Кіндт.
Наступним кроком стане з’ясування того, наскільки довго триває на пам’ять ефект препарату, а також тестування та лікування людей, які дійсно страждають від певного розладу чи фобії, повідомляє Кіндт.
Доктор Даніель Сокол (Dr. Daniel Sokol), викладач медичної етики в Лондонському Університеті (University of London) каже, що такі дані гостро піднімають етичні проблеми, оскільки вони змінюють саму природу людей.
"Видалення поганих спогадів не те ж саме, що видалення родимки. Воно змінить нашу індивідуальність, оскільки те, кими ми є пов’язано із нашими спогадами", говорить він.
"Перш ніж знищувати спогади, ми повинні зважити на опосередкований вплив такого вчинку на індивідуумів, суспільство та наше почуття людяності."
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: