З роками пам'ять починає все більше підводити людину, через що вона змушена постійно просити про допомогу оточуючих. Вчені з університету Іллінойсу (University of Illinois at Urbana-Champaign) і Пітсбурга (University of Pittsburgh) з'ясували, що люди похилого віку можуть поборотися за своє майбутнє, стимулювати ріст структур головного мозку, а отже, покращувати певні типи пам'яті, причому цілком тривіальним способом.
Численними дослідженнями доведено, що чим більші розміри гіпокампу, тим краще в людини розвинена просторова пам'ять. Саме цей парний відділ мозку відповідальний за орієнтування в просторі. Крім того, відомо, що якщо його видалити, людина втрачає можливість запам'ятати те, що відбувається у даний момент (сліди довгострокової пам'яті залишаються).
Були проведені дослідження, які показали, що в досвідчених таксистів Лондона розміри гіпокампу більші, ніж у звичайних людей, і що в студентів під час підготовки до здачі найважливіших іспитів цей відділ мозку збільшується в об'ємі.
Відомо також, що в міру старіння людини гіпокамп зменшується, з'являються значні погіршення в роботі пам'яті та пізнавальних здатностей. Звичайно, швидкість, з якою це відбувається, у всіх людей різна, але із впевненістю можна сказати, що всі люди похилого віку проходять через це.
Американські вчені також взнали, що розмір гіпокампу в мишей можна збільшити, змушуючи їх виконувати різні вправи. І вони задалися питанням: а що ж із людиною?
Щоб знайти відповідь, вони вирішили дослідити 165 людей похилого віку (109 з них були жінками) у віці від 59 до 81 року.
За допомогою магнітно-резонансного дослідження вчені провели об'ємний аналіз правої та лівої половин гіпокампу. Також вони попросили людей пройти тестування, що дозволяє зробити висновок про їхні здібності.
З'ясувалося, що люди похилого віку, які ведуть активний спосіб життя з більшою кількістю аеробних навантажень, на 40% краще орієнтуються в просторі, що також співвідноситься з розмірами їх гіпокампу.
Результати дослідження опубліковані в журналі Hippocampus.
"Чим краща спортивна форма була у людей, тим більше тканин було в гіпокампі, і тим краще функціонувала їхня просторова пам'ять", — підбиває підсумок у прес-релізі університету професор Артур Крамер (Arthur Kramer).
Вчені вважають, що знайшли доказ зв'язку між способом життя та змінами розумових здатностей у похилому віці. "Тобто якщо ви не уникаєте регулярних фізичних навантажень, то й потрібні для повноцінного повсякденного життя відділи мозку продовжують розвиватися та запам'ятовувати інформацію", — додає професор Кірк Еріксон (Kirk Erickson).
За матеріалами: membrana.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: