Реклама

Блокування спеціальної сигнальної молекули зупиняє старіння мозку

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Friday, 15 February 2013

старіння мозкуВчені з німецького Центру дослідження раку виявили, що якщо відключити особливу сигнальну молекулу, у мозку формується значно більше нейронів. У тестах на просторову орієнтацію і пам'ять старі миші без Dickkopf-1 демонстрували такий же високий рівень розумової діяльності, як і молоді особини.

Проблема старіння мозку пов'язана з порушенням роботи гіпокампу - структури мозку, що обробляє інформацію. Продуктивність гіпокампу залежить від утворення нових нейронів. У літньому віці, коли виробництво нових нейронів різко знижується, починає проявлятися погіршення пам'яті, зниження здатності до навчання і орієнтації у просторі.

Нервові стовбурові клітини у гіпокампі несуть відповідальність за безперервну поставку нових нейронів. Певні молекули поблизу цих стовбурових клітин "вирішують", у які саме спеціалізовані клітини мозку будуть диференціюватися стовбурові клітини: нейрони чи астроцити. Також молекули можуть залишати стовбурові клітини у стані спокою. Однією з таких молекул є сигнальна молекула Wnt, яка сприяє утворенню молодих нейронів.

Вчені з німецького Центру дослідження раку виявили, що молекулярний аналог Wnt - молекула Dickkopf-1 - навпаки може перешкоджати оновленню гіпокампу. Вчені перевірили свої припущення на мишах з відключеним геном, відповідальним за вироблення Dickkopf-1. Різниця була суттєвою: у мишей без Dickkopf-1 було на 80% більше нейронів, ніж у їхніх ровесників без будь-яких генних модифікацій. Крім того, завдяки відключенню Dickkopf-1, у мозку мишей утворювалися активні нейрони з потужними відростками, а не «слабкі» старечі. Дивно, але у тестах на просторову орієнтацію і пам'ять старі миші без Dickkopf-1 демонстрували такий же високий рівень розумової діяльності, як і молоді миші.

Вчені натхнені своїм відкриттям - воно дійсно може стати потужним засобом у боротьбі зі старінням мозку. Для цього навіть не знадобиться втручання у геном - у даний час тестуються лікарські препарати, які блокують Dickkopf-1.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru