Реклама

Переливання "молодої" крові сповільнює старіння головного мозку

( 4 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Friday, 19 October 2012

переливання "молодої" кровіПереливання крові молодих людей в організм людей середнього віку може відстрочити настання певних старечих захворювань, у тому числі і хвороби Альцгеймера, і зберегти мозок здоровим на більш довгий період.

Дослідження, проведене вченими зі Стенфордського університету, передбачало серію експериментів на лабораторних мишах. Як з'ясувалось, старі тварини, яким вводили кров їхніх молодих побратимів, показали у тестах на стан пам'яті кращі результати, ніж ті тварини, яким переливання не робилися.

«Зайнявшись проблемою старіння мозку раніше, коли наше тіло ще продовжує бути під контролем, нам, можливо, не доведеться боротися з хворобою Альцгеймера. Ми зможемо запобігти її розвитку», - підкреслив доктор Саул Вілледа, керівник досліджень, подаючи відомості на конференції у Новому Орлеані.

Протягом місяця доктор Вілледа зробив вісім переливань плазми групі 18-місячних мишей, що належала їх більш молодим побратимам, у підсумку вона склала п'ять відсотків від загального обсягу крові.

Пізніше мишей помістили у лабіринт, заповнений водою, де їм потрібно було самостійно знайти шлях до платформи, на якій вони могли б утриматись. Старі миші, яким робили переливання крові, впорались набагато швидше з цим завданням, ніж ті гризуни, яким не робили переливань.

Крім того, виявилося, що у мишей, які одержали переливання, у мозку почали утворюватися нові синапси, що слугують для передачі імпульсів між нейронами.

Цікавий той факт, що у більш ранніх дослідженнях був встановлений і зворотний ефект. У молодих тварин, яким переливали стару кров, з'явилися очевидні ознаки раннього старіння мозку.

У майбутньому дослідники мають намір з'ясувати, які саме білки викликають пошкодження мозку у крові людей похилого віку, а також розглянути питання про можливе використання переливань крові з метою захисту від хвороб у похилому віці.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru