Реклама

Виявлено ген старіння мозку

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Tuesday, 27 January 2009

neuronКанадські вчені Університету Монреаля та госпіталю Maisonneuve-Rosemont та їхні американські колеги з національної лабораторії Лоуренса Берклі зробили великий крок у напрямку відкриття лікування неврологічних хвороб і розробки ліків, що сповільнюють старіння мозку. Фахівці виявили ген, що контролює нормальне й патологічне старіння нейронів у центральній нервовій системі - ген Bmi1.

Мутація цього гену значно прискорює процес розпаду нейронів головного мозку й втрати нервових клітин в очах. Лабораторні випробування на мишах показали, що нейрони в сітківці й корі головного мозку функціонують належним чином саме при роботі знайденого гена Bmi1. Цей ген також запобігає активації шляху p53 і нагромадження вільних радикалів, що призводять до прогресу мозкових порушень.

Основним фактором ризику розвитку таких хвороб, як дегенерація макули, хвороба Паркінсона та хвороба Альцгеймера, є похилий вік. Багато лікарів прагнуть краще зрозуміти причини виникнення даних захворювань, але лише кілька досліджень були зосереджені на розгляді основних молекулярних механізмів, що контролюють старіння нейронів у людському організмі.

Тепер генетики довели, що Bmi1 є прямим регулятором клітинного старіння мозку й очної сітківки завдяки своїм захисним властивостям проти шкідливих вільних радикалів. Медики сподіваються, що надалі вдасться розгадати кодування геному при пошкодженні нейронів.

 

За матеріалами: www.ami-tass.ru