Реклама

Холод та васабі подовжують тривалість життя

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 26 February 2013

морозиво та васабіНауковці виявили несподіваний натяк на те, що вплив холоду на організм може подовжувати тривалість життя. Такий самий вплив на організм здійснюють деякі речовини, наприклад, приправа васабі. Згідно з даними вчених із Мічиганського університету, холодне повітря активує рецептор TRPA1, який у свою чергу впливає на експресію гена DAF-16/FOXO, пов'язаного з довголіттям.

У ході експериментів, проведених на хробаках нематодах, вчені виявили, що особини з нестачею TRPA1 при низьких температурах живуть менше. Це зацікавило дослідників, оскільки давно відомо, що холоднокровні тварини у холодному навколишньому середовищу живуть довше. Очевидно, що TRPA1 якимось чином впливає на тривалість життя. Більше того, аналогічна сигнальна система є і у теплокровних, включаючи людину, а значить відкриття має особливе значення.

У результаті додаткових досліджень, вчені з'ясували, що холодне повітря активує рецептор TRPA1, присутній у нервових клітинах нематод. Рецептор у свою чергу впливає на ген довголіття, що призводить до збільшення тривалості життя. Є навіть конкретні цифри для теплокровних, наприклад при зниженні температури тіла миші приблизно на пів градуса Цельсія, тварини проживуть на 20% довше.

Однак для продовження життя не обов'язково мерзнути. Виявляється, є речовини, які здійснюють на TRPA1 такий же вплив. Зокрема на рецептор впливає приправа васабі, принаймні в експериментах на нематодах популярна добавка до суші викликала такий самий ефект, що і знижена температура тіла.

Дослідження цікавого явища будуть продовжені, не виключено, що вченим вдалося знайти ще один важливий шматок "головоломки", зібравши яку вдасться подарувати людям довге та здорове життя.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru