Реклама

Технологічні прориви, що можуть подарувати людству безсмертя

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 23 May 2012

технології безсмертяСлово «Безсмертя» має велике значення у людському житті. Неважливо до яких інших досягнень наука може прагнути (а їх може бути безліч, і, безсумнівно, досить значних), але здатність контролювати смерть, безумовно, одне з найбільших. Звісно, ми вже зуміли збільшити тривалість нашого життя, але чи можемо ми остаточно перемогти смерть?

Чи може людина стати безсмертною і жити вічно? Здається неймовірним, що ми коли-небудь зможемо дійсно контролювати життєву силу. І, тим не менш, із усіх речей, які наука коли-небудь зуміє досягти, ця стане блискучим діамантом у її короні. Що відбудеться, якщо вчені коли-небудь зможуть зробити нас безсмертними, і чи буде це насправді таким вже й благом - це предмет для майбутніх суперечок. Але в одній речі можна бути впевненим - вони не перестануть намагатися. Так, цей пошук безсмертя для людства може провалитися. Час, відпущений нашій цивілізації і самій людській расі, може вийти перш, ніж ми знайдемо потрібні відповіді. Але пошуки відповіді на головну загадку природи - таємницю життя і, по суті, здатність перемогти смерть, будуть тривати. І ось невеликий список кількох привабливих можливостей.


Нанотехнологія, що буде відновлювати наші власні клітини

технології безсмертя

Згідно знаменитому американському письменнику та футуристу Рею Курцвейлу, кожен, хто зможе дожити до 2050 року, може спробувати стать безсмертним за допомогою нанотехнології. Суть ідеї полягає у використанні мікроскопічних нанороботів, які будуть безупинно подорожувати у нашому кров'яному руслі, і ремонтувати наші ушкоджені та старіючі клітини, оберігаючи нас від смерті. Навіть у випадку травми, орган може бути вирощений знову, кров перелита, а пам'ять і особистість збережені у вигляді резервної копії, і заново поміщені у мозок, як тільки травма буде вилікувана. Зрозуміло, нанороботи зі здатністю до самовідтворення повинні триматись під контролем, оскільки безупинно відтворюючись, вони можуть буквально розірвати ваше тіло на частини.


Біологічне безсмертя

технології безсмертя

Дослідники з Університету Нотінгему довгий час вивчали деякі різновиди плоских хробаків, які мають неймовірну здатність до відновлення власних клітин і заміни старих клітин на нові, які не піддані старінню. Їхні тіла безупинно заміняють старі клітини на нові, і ці клітини потім починають власний цикл старіння. Цей процес, очевидно, визначається довжиною теломерів їхніх хромосом, і у випадку зі стовбуровими клітинами піддослідного плоского хробака, довжина теломера у ДНК після відновлення та регенерації, схоже, дорівнює її початковій довжині. Це, фактично, означає, що плоский хробак не старіє і може заміняти клітини свого тіла безкінечно. Вчені все ще намагаються прояснити загадку, як власне хробаку це вдається.


Безсмертні стовбурові клітини

технології безсмертя

У той час, як більшість клітин рано чи пізно перестають ділитися, стовбурові клітини продовжують цей процес, і вчені з Інституту Пастера у Парижі зуміли наочно продемонструвати, що стовбурові клітини зберігають при поділі свою вихідну ДНК. Коли стовбурова клітина утворює дві дочірні клітини, вона фактично створює іншу стовбурову клітину і спеціалізовану клітину, що стає будь-якою іншою тканиною. Відповідно до теорії «Безсмертної ДНК», новостворена стовбурова клітина після поділу зберігає у собі створену ДНК, а всі недоліки залишаються лише в утвореній спеціалізованій клітині. Щоб довести цю теорію, вчені зараз прагнуть запобігти процесу старіння у звичайних клітинах, намагаючись надати їм ті ж властивості, що й у «безсмертних стовбурових клітин».


Кібернетичне безсмертя

технології безсмертя

Ідея кібернетичного безсмертя полягає у тому, щоб перенести ваші думки та свідомість у віртуальний простір, і забезпечити вам вічне життя в якості віртуальної сутності. Ідея досить проста, і ентузіасти технології говорять, що з досягненням графічними картами та технологіями віртуальної реальності нових і безпрецедентних висот, симуляція штучного світу буде настільки досконалою, що ви ніколи не відчуєте, що живете в електронному світі. Зрозуміло, вся ця ідея передбачає, що наше сприйняття, наші почуття, емоції і саме наше існування являє собою просто роботу електричних імпульсів. Ті, хто прославляє Кібернетичне Безсмертя, також вірять у те, що як тільки ми зуміємо перемістити себе у віртуальний світ, ми завжди зможемо повернутися назад у формі тіла-робота. Людина в оболонці машини, ось як Кібернетисти уявляють собі безсмертя.


Фермент безсмертя

технології безсмертя

За дане відкриття була присуджена Нобелівська премія у 2009 році і зроблено це цілком заслужено. Команда вчених під керівництвом уродженки Австралії професора Елізабет Блекберн відкрила фермент, що може ефективно контролювати і навіть обертати назад процес старіння у людських клітинах. По суті, це означає, що контролюючи та змінюючи цей фермент, будь-яка людина може змінювати процес старіння і залишатися «вічно молодою». Проте даний фермент являє собою двосічний меч, тому що він, очевидно, має здатність запускати рак у випадку неправильної активації. Зараз наукова проблема полягає у тому, щоб навчитися контролювати цей «фермент безсмертя» таким чином, щоб ми змогли перемогти наші власні біологічні годинники.


Збереження ДНК

технології безсмертя

Концепція збереження ДНК і перетворення збереженої ДНК назад у живу сутність досить популярна у науковій фантастиці. Але чи можна її дійсно реалізувати? На сьогоднішній день існує безліч компаній «Збереження ДНК», які обіцяють зробити саме це. Вони беруться зберегти вашу ДНК до того дня, коли вчені зможуть відновити вашу особистість, використовуючи всього лише вашу ДНК. І у той час, як компанії на зразок PreventionGenetics і DNA Diagnostics Center зобов'язуються зберегти вашу ДНК рівно стільки, на скільки вистачить ваших грошей, інші, такі як DNA Live Forever, заявляють, що будуть зберігати її стільки, скільки буде необхідно. Зрозуміло, коли ви вже фактично мертві, ви навряд чи зумієте подати на них у суд за викидання вашої ДНК.

Тема цієї статті нагадує нам про фільм під назвою «In Time», і про те, як людина, яка стала безсмертною, може одного разу втомитись від безкінченного існування. У той час як старіння може бути зупинене у фізичному значенні, чи можуть наші емоції та думки винести безкрайній потік вражень? І якщо безсмертя стане можливим, чи буде воно доступним лише для деяких обраних багатіїв? Що може бути більш дорогоцінним, ніж дар життя і більш прибутковим бізнесом, ніж його продаж? Наука у наступні сторіччя може радикально продовжити час нашого життя, але безсмертя цілком може виявитися просто недосяжним.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: gizmowatch.com