Реклама

Безболісні ін'єкції ліків за допомогою реактивних струменів замінять неприємні уколи

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 28 May 2012

пристрій для ін'єкцій без голкиДослідницька група з Масачусетського технологічного інституту, розробила новий прилад, що доставляє лікарські препарати за допомогою малюсіньких реактивних струменів, що проникають крізь пори шкіри. Новинка не вимагає наявності голки і доставляє препарат на різну глибину, завдяки функції програмування потужності викиду препарату.

Дослідники повідомляють, що крім відсутності болючих відчуттів від даної ін'єкції, новий прилад може понизити небезпеку, що виникає у момент рефлекторного напруження м'яза, а також небезпеку поломки у ньому голки. У Масачусетсі кажуть, що медики у США здійснюють близько 385000 операцій, які пов'язані з витягування зламаних голок із м'язів. Пристрій для введення медикаментів без голки напевно також сподобається і тим, хто змушений регулярно та самостійно робити собі ін'єкції.

«Переваги цієї розробки стають очевидні, якщо ви боїтеся уколів або змушені часто собі робити ін'єкції», - говорить Кетрін Хоган, співробітник інституту механічного інженірингу, Масачусетський технологічний інститут.

За останні десятиліття було розроблено кілька альтернатив голкам безпосередньо для підшкірного введення препаратів. Наприклад, нікотинові пластири повільно впускають препарат крізь шкіру. Але такі пластири працюють лише у випадку, коли частинки препарату досить малі, щоб пройти без додаткового тиску крізь шкіру. Зараз наука все більше схиляється до застосування препаратів на основі протеїнів. Молекули діючої речовини таких препаратів досить великі і їх не завжди можливо легко ввести всередину м'яза під шкіру.

Нова розробка діє за принципом надтонких реактивних струменів, завдяки яким перепарат вприскується під великим тиском і при цьому пролітає шкіру і жировий шар, досягаючи м'язів. Особливістю нового препарату є регульована потужність струменів, за допомогою яких можна визначити, чи виявиться ін'єкція просто підшкірною чи внутрішньом'язовою.

Масачусетські вчені говорять, що препарат викидається із пристрою практично зі швидкістю звуку і під надзвичайно високим тиском, самі струмені при цьому за товщиною не більші за хоботок комара. Дослідники розповідають, що вони працюють зараз над версією пристрою, де можна буде регулювати кожен параметр - швидкість викиду, товщину струменя та інші параметри. Крім того, дослідники працюють також над версією пристрою, яка буде сама створювати розчини препарату: користувачеві потрібно буде лише залити рідину безпосередньо для ін'єкції, а потім засипати порошкоподібний препарат.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru