Реклама

Генетики навчились ефективно нарощувати м'язову масу

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Friday, 25 November 2011

м'язові волокнаКоманда швейцарських дослідників із інституту EPFL, університету Лозанни та інституту Солк створила вид генетично змінених суперсильних гризунів, здатних бігати на "марафонські" дистанції по мишачих мірках. Цього їм вдалося досягти придушенням функції гена-сповільнювача NCo1, що перешкоджає подальшому нарощуванню м'язової маси, що може використовуватися у майбутньому для лікування вікової чи викликаної генетичними змінами деградації м'язової маси живих організмів.

Придушення гену NCo1 дозволило зробити більш вагомою функцію деяких інших генів, що призвело до появи деякого виду мутації гризунів. Ці "могутні" гризуни мали мускулатуру, по силі перевищуючу у два рази силу м'язів звичайних гризунів. Експертиза м'язових тканин, проведена за допомогою мікроскопа, показала, що м'язи супер-гризунів більш щільні та більш об'ємні. Крім цього у клітинах їхніх м'язових тканин міститься більша кількість мітохондрій, які є джерелом енергії для клітин.

Завдяки своїй мускулатурі гризуни-мутанти стали справжніми "марафонцями", вони виявилися здатними бігати швидше звичайних гризунів, а дистанція, яку їм вдавалося подолати, перш ніж починали з'являтися будь-які ознаки втоми, у два рази перевищувала дистанцію, яку здатні пробігти звичайні гризуни. Крім цього, блокування гену NCo1 наділило гризунів-мутантів підвищеною стійкістю до холоду.

Але це ще не все. Придушення гену NCo1 у жирових тканинах гризунів привело до того, що ці гризуни стали "надмірно повнотілими", при цьому у них не спостерігалися ніякі симптоми діабету чи інших захворювань, пов'язаних із зайвою вагою. 

Проводячи дослідження, вчені поки не виявили ніяких побічних ефектів, викликаних придушенням гену NCo1 у м'язових і жирових тканинах. І хоча у дослідженнях використовувалося безпосереднє генне втручання, вчені вже працюють над створенням медикаментозного препарату, здатного придушувати функції гену NCo1, що буде проходити повну програму випробувань. Коли-небудь у майбутньому такий препарат зможе допомогти людям похилого віку, які з віком втрачають силу своїх м'язів і здатність самостійно пересуватися.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org