Реклама

Графенові транзистори здатні взаємодіяти з нервовими клітинами напряму

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 04 December 2011

графен, клітиниКоманда дослідників із Мюнхенського технічного університету заявила про те, що їй вдалося створити платформу, яка дозволяє електроніці взаємодіяти безпосередньо із нервовими клітинами.

В основі розробки лежить масив із транзисторів на базі графену - матеріалу на основі вуглецю, що має унікальні властивості. Створений вченими пристрій здатний не тільки передавати електричні імпульси клітинам мозку, але й реєструвати зворотну реакцію. Використання для таких цілей традиційних кремнієвих напівпровідників неможливе, тому що кремній не має здатності змочуватися.

Графен володіє хімічною стійкістю, біологічною інертністю і дозволяє створювати напівпровідникові прилади з неперевершеною продуктивністю. Крім того, транзистори з графену значно дешевші у виробництві, ніж кремнієві, тому що матеріал створюється штучно.

У ході дослідження вчені створили масив із 16 польових графенових транзисторів, розміщених на підкладці з мідної фольги. Графен був поміщений на підкладку методом осадження пари, а транзистори створені за допомогою фотолітографії і травлення. Пізніше вчені виростили поверх транзисторів шар клітин серцевого м'язу. В результаті було виявлено, що транзистори без проблем здатні реєструвати електричні сигнали цих клітин.

Подальша праця дослідників будуть спрямована на створення масивів транзисторів на гнучкій підкладці, а також на збільшення числа транзисторів на одній підкладці.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: 3dnews.ru