Реклама

Діелектричну підкладку для графену навчились виробляти у промисловому форматі

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Tuesday, 29 May 2012

діелектрична підкладка для графенуІнженери з Пенсильванського університету навчилися у промисловому форматі вирощувати діелектричну підкладку для графену. Підкладка складається з декількох шарів гексагонального нітриду бору, на поверхню якого нашаровується одноатомний вуглець.

Вчені використовували для виробництва підкладки власну технологію конденсації нітриду бору з газоподібного стану. Графен, перед нанесенням на підкладку обробляли воднем так, щоб гідрогенізувати всі обірвані зв'язки, які виникають на краях атомного моношару. Завдяки такій обробці авторам вдалося знизити напруження у графені і, відповідно, зменшити зминання матеріалу при накладенні на нітрид бору. Якість з'єднання графену та підкладки перевіряли за допомогою спектроскопії і вимірювання рухливості електронів.

Розроблена авторами технологія дозволяє виробляти придатний для нашарування нітрид бору розміром зі стандартну для кремнієвої електроніки підкладку. Автори сподіваються, що розроблену технологію можна буде безпосередньо застосувати для виробництва процесорів на основі графену.

Для роботи електронним компонентам потрібна підкладка, що служить основою, на якій створюються мікроскопічні напівпровідникові пристрої. У стандартних кремнієвих процесорів такою підкладкою є монокристал кремнію, на поверхні якого за допомогою фотолітографії створюють мікроскопічні діоди, транзистори та інші елементи.

Для графену підкладка з кремнію не підходить, оскільки кристалічні ґратки кремнію і графену сильно відрізняються одна від одної. Як підкладку для графену вчені часто використовують нітрид бору, що має дуже схожу на графен гексагональну кристалічну ґратку (іноді його навіть називають білим графеном).

Для промислового виробництва електроніки на основі графену необхідно мати працюючу технологію виробництва підкладки відповідного розміру. Дотепер вдавалося одержувати лише мікроскопічні ділянки нітриду бору, що підходять для накладення моношару атомів графену.

Робота вчених опублікована у журналі ACS Nano, її короткий зміст наводиться у прес-релізі Пенсильванського університету.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru